in

Špeciálne dvere pre mačky „Flappie“ odhalené na veľtrhu CES bránia mačkám, aby si dovnútra priniesli mŕtve myši

Dvojica švajčiarskych bratov na veľtrhu spotrebnej elektroniky v Las Vegas odhalila nezvyčajný vynález: dvierka pre mačky, ktoré bránia mačkovitým šelmám prinášať živú a zabitú korisť do domu.

Dvojičky Oliver a Denis Wilder, zakladatelia startupu Flappie, predviedli rovnomenný produkt spoločnosti v pavilóne Swisstech na CES 2024 v kongresovom centre Mandalay Bay.

Zdroj: erickteclados0/Pixabay

Bratia povedali, že mačacie dvierka Flappie boli inšpirované snahami ich matky zabrániť rodinným mačkám, aby si do domu priniesli myši.

„Chceme, aby si majitelia mačiek konečne vydýchli – bez strachu z malých, nadýchaných „prekvapení“ na ich kobercoch,“ uviedol Oliver Wilder, ktorý vedie inžinierske úsilie v Flappie, na webovej stránke spoločnosti.

Klapka pre mačky je vybavená detekčným systémom poháňaným AI, ktorý mačke nedovolí vstúpiť do domu, ak má v ústach myš, vtáka alebo iné malé zviera.

Zdroj: ioa8320/Pixabay

Dvere sú tiež vybavené manuálnym uzamykacím systémom, ktorý môže ovládať majiteľ domu, a možnosťou detekcie čipu, ktorá zabezpečí, že sa dvierka otvorí len pre konkrétneho domáceho maznáčika majiteľa s mikročipom.

Flappie tiež obsahuje internetové pripojenie, takže dvere možno ovládať a ich kamerový záznam je možné prezerať prostredníctvom aplikácie pre smartfóny.

Zdroj: Mariana Matos/Pexels

Očakáva sa, že vynález sa bude predávať za 399 USD alebo 199 USD, ak kupujúci získa dvojročné mesačné predplatné aplikácie pre smartfóny vo výške 8,90 USD.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

15 ľudí, ktorí ráno pravdepodobne nevstali to pravou nohou

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1387: Trošku si doprajem, zaslúžim si.