in

Spiace nórske bábätká, ponechané v mrazivom počasí v kočíku – kde sú ich rodičia?

Divákov pochopiteľne zmiatli zábery detí v kočíkoch, ktoré nechali rodičia spať vonku v chlade. Teplota v posledných týždňoch prudko klesla a aj keď sa zabalíte do svetrov, kabátov, čiapok a rukavíc, ísť von je to posledné, čo by sa niekomu chcelo.

Мария Воскресенская/pexels

Bábätká sú jedny z tých, ktoré nemajú až takú možnosť voľby, kedy ísť von, pretože keď sa rodičia rozhodnú, že sa ide von, tak sa ide von. Ale celkovo by sa dalo očakávať, že pre ne bude lepšie, ak zostanú v teple.

giabibble/TikTok

V Nórsku to tak však nie je. Zábery nielen jedného, ale viacerých detí, ktoré nechali vonku spať, zverejnil začiatkom tohto roka austrálsky TikToker Olly Bowman (@mrmelk_).

Vo videu Bowman napísal: „Ďalší deň v Nórsku, ďalšia skupina bábätiek ponechaná sama vonku na mraze. Pozrite sa, koľko ich je.“

@giabibble #stitch with @mrmelk_ What do you think? #norway🇳🇴 #norway #norge #norwaybaby #babyitscoldoutside #richmillenial #poormillenial ♬ original sound – Chris Giannobile-Gunn

Tí, ktorí to videli, boli šokovaní tým, čo videli.

„V Nórsku sa neunášajú bábätká? Moja úzkosť by mi nikdy nedovolila nechať svoje dieťa len tak vonku spať v kočíku,“ komentoval jeden sledujúci.

Niekto iný napísal: „Prečo by niekto takto nechal svoje bábätko? Kde akože sú rodičia? Toto by som nikdy neurobila!“

Aj keď sa to mnohým zdá nezvyčajné, nechávať deti spať vonku v chlade, v niektorých kultúrach to až také nezvyčajné nie je. Údajne to pomáha ich dýchaniu a robí ich to nezávislejšími.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre