in

Starší pár si zarezervoval 51 plavieb, aby sa vyhli nákladom na domov dôchodcov

Marty a Jess Ansenoví dobrodružní austrálski dôchodcovia, premenili svoj život na večnú dovolenku! Títo zábavní starí rodičia posunuli svoju lásku k plavbám na ďalšiu úroveň tým, že sa vydali na neuveriteľnú cestu. Zarezervovali si 51 výletných plavieb s Princess Cruises. A hádaj čo? V dohľadnej dobe nemajú v pláne prestať!

Zdroj: Tama66/Pixabay

Posledných 500 dní žili Marty a Jess svoje najlepšie životy na mori, užívali si luxus plavby a objavovali svet. Čo ich však viedlo k tomuto netradičnému rozhodnutiu? Ukazuje sa, že bývanie na výletnej lodi je pre nich v skutočnosti nákladovo efektívnejšie ako tradičné možnosti dôchodcovských alebo opatrovateľských domov.

Predstavte si, že sa zobudíte na čerstvo pripravené jedlo a každý deň si necháte upratať izbu, a to všetko a pritom budete obklopení úchvatnými výhľadmi a zábavou na luxusnej výletnej lodi! Podľa Jess je to stelesnenie bezstarostného životného štýlu. Obzvlášť rada sa oddáva tancu hula a spoločenským tancom, nadväzuje nové priateľstvá a vytvára nezabudnuteľné spomienky.

Zdroj: ed2456/Pixabay

V rozhovore pre magazín People sa Marty a Jess úprimne podelili o svoje dôvody, prečo sa rozhodli pre tento jedinečný spôsob života. Zdôraznili slobodu od platenia nájmu alebo hypotéky, nakupovanie potravín a pranie bielizne ako hlavné výhody rezidentov výletných lodí. Ako povedali: „Plavba je oveľa lacnejšia ako návšteva domova dôchodcov a znamená to, že môžeme pokračovať v cestovaní po svete.“

Ich oddanosť plavbe je taká pozoruhodná, že sa často plavia viac ako samotní zamestnanci výletnej lode. Pár žartom víta nových kapitánov na palube, čím dodáva ich výnimočným cestám nádych humoru a potešenia.

Zdroj: susannp4/Pixabay

Láska Martyho a Jess ku cruisingu nezačala zo dňa na deň. Ešte pred vypuknutím pandémie COVID-19 absolvovali 31 plavieb a strávili na vode ohromujúcich 1200 dní. Pandémia ich však prinútila dočasne pozastaviť svoje dobrodružstvá na výletných plavbách. Odhodlaní nahradiť stratený čas poverili svojho agenta, aby im zarezervoval všetky dostupné plavby, čo nakoniec viedlo k ich neuveriteľnej 795-dňovej plavbe.

Nie sú to však len Ansenovci, ktorí sa rozhodli pre tento netradičný životný štýl. V priebehu rokov sa čoraz viac ľudí rozhodlo žiť na palube výletných lodí dlhší čas. Zdá sa, že príťažlivosti tohto cenovo výhodného a vzrušujúceho životného štýlu je ťažké odolať.

Zdroj: Zachtleven/Pixabay

V skutočnosti niektoré výletné spoločnosti využili tento trend a ponúkajú viacročné plavby, ako napríklad trojročná cesta Miray Cruises cez 135 krajín a 375 prístavov. Tieto jedinečné zážitky siahajú od cenovo výhodných možností až po luxusnejšie balíčky. A v porovnaní s prudko rastúcimi nákladmi na prenájom a bývanie pre seniorov môže byť bývanie na výletnej lodi len dokonalým riešením.

Ak teda snívate o živote naplnenom nekonečnými dobrodružstvami, úchvatnými výhľadmi a novými priateľstvami, možno život na výletnej lodi môže byť vašou vstupenkou do plnohodnotného dôchodku. Koniec koncov, Marty a Jess Ansenovi dokazujú, že dovolenka sa nikdy nemusí skončiť!

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre