in

Tento film je pre všetkých milovníkov filmov z obdobia 2. svetovej vojny. Je inšpirovaný skutočným príbehom (+ trailer)

Filmov, ktoré zobrazujú vojnu, je mnoho. Tento však ukazuje jej hrôzy dôveryhodne a v niektorých prípadoch až príliš graficky.

Zdroj: CJ Entertainment

Film Mai wei pochádza z roku 2011 a je počinom kórejskej kinematografie. Ide o akčnú vojnovú drámu, ktorá zachytáva udalosti 2. svetovej vojny.

Oficiálny popis znie: „V Kórei v období druhej svetovej vojny sa súperiaci bežci, jeden Kórejčan (Jang Dong-gun) a jeden Japonec (Joe Odagiri), vydávajú do spoločnej vojny proti Sovietom.“

Ďalej hrajú In-kwon Kim, Tae-kyeong Oh, Hee-won Kim, Si-hoo Kim, Jeong-wook Kwak, Ji-han Do, Ho-jin Cheon, Bingbing Fan a Seong-beom Kim.

Zdroj: CJ Entertainment

Rozšírený popis znie: „Film je inšpirovaný skutočným príbehom. Jun Shik pracuje na farme Tatsuovho starého otca v čase, keď bola Kórea kolonizovaná Japonskom. Jeho snom je zúčastniť sa olympijských hier v Tokiu ako maratónsky bežec. Tatsuo má rovnaký cieľ. Z týchto dvoch športovcov sa stanú rivali. Náhle však vypukne vojna a obaja musia narukovať do armády. Tatsuo sa stane vodcom odporu v Junovej jednotke a zosnuje sprisahanie. To sa však nepodarí. Jun a Tatsuo sú zajatí Sovietmi. Utečú, ale čoskoro padnú do rúk Nemcov a sú nútení sa rozdeliť. V roku 1944 sa opäť stretnú na pobreží Normandie.“

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre