in

Tento film s Andrewov Garfieldom nepochopí každý. Skrýva v sebe príliš veľa odkazov a hádaniek (+ trailer)

Milujete záhady a radi hľadáte skryté významy? V tom prípade je pre vás tento film ako stvorený, stačí poznať Los Angeles.

Zdroj: A24

Film Záhada Silver Lake (Under the Silver Lake) vyšiel v roku 2018 a mnohí v ňom dodnes odhaľujú skryté významy. Film je označovaný ako mysteriózny triler, hoci v sebe nesie aj prvky kriminálnej drámy.

Oficiálny popis znie: „Sam, sklamaný mladý muž, nájde jednej noci v bazéne svojho bytu plávať záhadnú ženu. Na druhý deň ráno zmizne. Sam sa ju vydá hľadať naprieč Los Angeles a cestou odhalí oveľa bizarnejšie sprisahanie.“

Hlavnú postavu si zahral Andrew Garfield. Ďalej hrajú Riley Keough, Grace Van Patten, Riki Lindhome, Jimmi Simpson, Zosia Mamet, Bobbi Salvör Menuez, David Yow a Callie Hernandez.

Zdroj: A24

Rozšírený popis znie: „Po vynikajúcom metahorore Nemôžeš utiecť sa svojrázny režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogénny výlet po Los Angeles: jeho kľukatý neo-noir Záhada Silver Lake sa točí okolo tridsaťtriročného Sama, ktorý sa po zmiznutí svojej záhadnej susedky Sarah vydáva na surrealistickú výpravu s cieľom rozlúštiť tajomstvá, škandály a konšpirácie, ktoré sa skrývajú v hlbinách mesta anjelov. Hypnotický a zábavný thriller takmer lynchovského strihu je poháňaný tak ústrednou posadnutou postavou, ako aj vynikajúcim soundtrackom, dejovými serpentínami a nespočetnými popkultúrnymi odkazmi, ktoré spolu tvoria akúsi tajnú históriu L.A. Film, ktorý je zároveň podvratnou slovnou hračkou a nekonvenčnou poctou ére klasického Hollywoodu.“

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre