in

Tento film si budete musieť pozrieť dvakrát, aby ste pochopili všetky súvislosti. Mätie ľudí už desaťročia (+ trailer)

Existujú filmy, ktoré divákom nedajú spávať aj roky po tom, ako vyšli. Jednoducho sa k nim musia neustále vracať a nanovo si užívať zážitok, ktorý sa s nimi spája. Platí to najmä pri filmoch tohto známeho režiséra.

Zdroj: 2001 IFC Films

Film Memento pochádza z roku 2000 a tak mätie ľudí už viac ako 20 rokov. Film je označovaný ako mysteriózny, psychologický triler a pochádza z dielne režiséra Christophera Nolena. Ak je vám jeho meno povedomé, je to preto, že stojí za filmami Počiatok, Interstellar a samozrejme Oppenheimer.

Oficiálny popis znie: „Muž so stratou krátkodobej pamäti sa pokúša vypátrať vraha svojej manželky.“

V hlavnej úlohe sa predstavil Guy Pearce. Ďalej hrajú Carrie-Anne Moss, Joe Pantoliano, Mark Boone Junior, Jorja Fox, Stephen Tobolowsky, Harriet Sansom Harris, Thomas Lennon a Callum Keith Rennie.

Zdroj: 2001 IFC Films

Rozšírený popis znie: „Začína sa fotografiou a odkazom na nej: „Zabi ho!“ Od tohto momentu sa odvíja tajomný a drsný príbeh Leonarda. Jeho žena bola napadnutá, zavraždená a on si takmer nič nepamätá. Jeho krátkodobá pamäť je preč. Leonard sa však musí usilovať o pomstu. Okamžite sa vydáva po vrahovi. Aby si kompenzoval výpadky pamäti, všetko si fotí, ako šialenec cvaká spúšťou na Polaroide a príslušné dôležité fakty si necháva vytetovať na telo. Príbeh je vyrozprávaný zvláštnym spôsobom. Každá dôležitá scéna filmu sa končí tam, kde sa začala tá predchádzajúca, takže musíme byť pozorní, aby sme sa dobre zorientovali v podivnom prelínaní zápletiek a stretnutí postáv. K hlavnej postave sa pridávajú ďalší – ukecaný Teddy a barmanka Natalie. Všetci sú nejakým spôsobom spojení s vraždou. V mysli sa nám však stále vynára kľúčová otázka: Je John G, ktorého meno má Leonard vytetované na hrudi, naozaj vrah?“

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre