in

Tento horor s Elijahom Woodom bol v niektorých krajinách zakázaný. Vraj bol príliš znepokojivý a prehnal to s niektorými scénami (+ trailer)

Film, v ktorom si Elijah Wood zahral sériového vraha, bol v niektorých krajinách zakázaný. Vraj bol príliš grafický a znepokojivý a tak ho síce mohli prehrať na filmovom festivale, no je zakázané predávať DVD-čka s týmto filmom. V Nemecku a Japonsku bol zas upravený a boli z neho vystrihnuté niektoré scény.

Film pritom vyhral 4 ocenenia a cenu za skvelý výkon si odniesol aj samotný Elijah Wood. 

Zdroj: La Petite Reine

Film Maniak (Maniac) z roku 2012 je francúzsky horor s prvkami trileru, ktorý režíroval Franck Khalfoun. Ten produkoval napríklad aj Netflix drámu Kyslík (Oxygene) z roku 2021.

Zaujímavosťou je, že tento film je natočený z pohľadu prvej osoby, a tak budete narušenosť sériového vraha prežívať spolu s ním.

Oficiálny popis filmu znie: „Keď pomáha mladej umelkyni s jej pripravovanou výstavou, vyplávajú na povrch smrtiace potláčané túžby majiteľa obchodu s figurínami.“

Okrem Elijaha Wooda v ňom hrajú aj Nora Arnezeder, Liane Balaban, America Olivo, Sammi Rotibi, Morgane Slemp, Genevieve Alexandra, Megan Duffy, Jan Broberg a Sal Landi. 

Zdroj: La Petite Reine

Rozšírený popis znie: „Film Maniak je Jackom Rozparovačom 21. storočia odohrávajúci sa v súčasnom Los Angeles. Maniak je novým spracovaním kultového filmu, ktorý je mnohými označovaný za najlepší thriller všetkých čias – intímny, obrazovo odvážny, psychologicky komplexný a hlboko desivý výlet do nočnej mory vraha a jeho obetí.“

Zdroj Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre