in

Tento horor si nik nedokáže pozrieť dvakrát. Niektorí si na neho dokonca prajú zabudnúť (+ trailer)

Ak hľadáte film, ktorý pre vás bude výzvou dopozerať, ste tu správne. Prvú časť možno zvládnete pozerať bez toho, aby ste si zakryli oči, no po tej druhej pôjdete zapáliť všetky svetlá a zamknúť dvere.

Zdroj: 2008 Wild Bunch/IMDb

Film Mučeníci (Martyrs) vyšiel v roku 2008 a odvtedy spôsobuje ľuďom nočné mory.

Oficiálny popis znie: „Snaha mladej ženy pomstiť sa ľuďom, ktorí ju v detstve uniesli a týrali, ju a jej kamarátku, ktorá je tiež obeťou zneužívania detí, zavedie na desivú cestu do pekla skazenosti.“

Vo filme si zahrali Morjana Alaoui, Mylène Jampanoï, Catherine Bégin, Xavier Dolan, Patricia Tulasne, Louise Boisvert, Juliette Gosselin, Anie Pascale a Jean-François Boudreau.

Zdroj: 2008 Wild Bunch/IMDb

Rozšírený popis znie: „Mučeníci sa stali presne tým kultovým filmom, ktorý všetci tak milujeme. Je už opradený množstvom príbehov, od tých „otrepaných“ o ľuďoch omdlievajúcich počas premietania až po tvrdenie, že Bob Weinstein, majiteľ práv pre územie USA, vydržal film sledovať asi dvadsať minút. Ak by sme mali načrtnúť dej, aby sme neprezradili nič podstatné, potom možno povedať len toľko, že všetko sa začína vo Francúzsku 70. rokov, keď sa nájde potulujúce sa, pomliaždené dievča, ktoré nie je schopné rozprávať o tom, čo sa jej stalo. O pätnásť rokov neskôr sa to isté dievča, Lucie, vláme do honosnej vily a nemilosrdne zavraždí všetkých jej obyvateľov. Hneď za ňou prichádza jej jediná priateľka Anna. Vtedy by mali slabšie povahy opustiť kino, pretože sa začína krvavé peklo. Pri sledovaní filmu si rýchlo uvedomíte, že nič nie je také, ako sa zdá. Z vily sa stáva strašidelný dom a v jeho útrobách sa obe dievčatá snažia dopátrať pravdy.“

Zdroj: 2008 Wild Bunch/IMDb

„Mučeníci sú ďalším dôkazom toho, že Francúzi patria k špičke moderného hororu. Pascal v prvej polovici predvádza neuveriteľný atmosférický koncert surového násilia a v druhej polovici vás rozdrví intenzívnym mučením a čírou agóniou. Všetko má svoj poriadok, poctivú konštrukciu a záverečná pointa vás doslova pribije k stoličke. Ešte chvíľu po záverečných titulkoch som nedokázal odtrhnúť oči od obrazovky,“ napísal v recenzii jeden fanúšik.

„Recenziu píšem na základe dvoch faktorov: ako veľmi sa mi páčilo pozerať film a ako veľmi rád o ňom premýšľam. Na tento film nechcem spomínať. Bol dobre spracovaný, dobre zahraný a príbeh je pútavý. Ale obsah je jednoducho príliš desivý. Saw a Hostel boli OK. Toto mi prišlo naozaj znepokojujúce,“ píše divák, ktorý dal filmu 2 hviezdičky a dodal, že ak si chcete zachovať ľudskosť, film rozhodne nemáte pozerať.

 Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre