in

Tento muž žil pod vodou desať dní iba preto, aby videl, čo sa s ním stane

Tento muž menom Tim Yarrow sa rozhodol prežiť 10 dní pod vodou len preto, aby zistil, čo sa s ním stane. Všetci asi teraz máme nejaké otázky, však?

 

Zdroj: YouTube: Diveshack UK

 

Ak viete, čo sa stane s vašimi rukami po tom, čo ste vo vani strávili iba 45 minút, predstavte si, ako by vyzerali po 10 dňoch vo vode. Nie je to pekný pohľad. Britská biologička Ellie Harrisonová nám to však vysvetlila: „Dôvod, prečo máte také vráskavé ruky a nohy, je ten, že povrch pokožky je pokrytý odumretými keratínovými bunkami a tie absorbujú vodu rýchlejšie ako akékoľvek iné bunky.“

 

Zdroj: YouTube: Diveshack UK

 

Tim bol kŕmený cez hadičku a všetok jeho „odpad“ bol tiež odoberaný hadičkou pomocou katétra. Celá vec bola analyzovaná pre televíznu reláciu s názvom Outrageous Acts of Science. Z dlhodobého hľadiska by sme mohli predpokladať, že ak by zostal pod vodou mimoriadne dlho, jeho koža by sa rozpadla.

 

Zdroj: YouTube: Diveshack UK

 

Našťastie pre Tima sa jeho ruky nakoniec vrátili do normálu a počas celého kaskadérskeho kúsku neutrpel žiadne vážne zranenia. Takže ak budete nabudúce zúfalo premýšľať o odpovedi na nejakú otázku, zamyslite sa nad tým, ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste našli odpoveď.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

15 šialených vecí priamo na pracovisku, o ktoré sa pobelili rôzni zamestnanci

Identifikujú sa ako psy. V Berlíne sa uskutočnil pochod, na ktorom sa zúčastnilo 1000 ľudí – teda psov