in

Tento sci-fi seriál z vesmíru vás jednoducho odrovná. Ľudia tvrdia, že je najlepší od čias Battlestar Galactica (+trailer)

V súčasnosti zažíva svoju slávu seriál Problém troch telies, no existuje množstvo skvelých sci-fi seriálov, ktoré sú lepšie. Napríklad Stranger Things, Black Mirror alebo Dark. Keď ide o vesmírne seriály, rebríčku rozhodne dominuje Star Trek, no existuje jeden seriál, ktorý je vraj ešte lepší. Vraj je dokonca najlepším sci-fi seriálom od čias seriálu Battlestar Galactica.

Zdroj: Amazon Studios

Seriál Priestor (The Expanse) vyšiel v roku 2015 a vyhral 7 ocenení. Dokopy má šesť sérií a je dokončený, keďže posledná časť vyšla v roku 2022.

Oficiálny popis znie: „Zmiznutie bohatej dievčiny, ktorá sa stala politickou aktivistkou, prepojí životy detektíva Ceres, náhodného kapitána lode a politika OSN. Uprostred politického napätia medzi Zemou, Marsom a Pásmom rozpletú najväčšie sprisahanie.“

Seriál vytvorili Daniel Abraham, Mark Fergus a Ty Franck. Mark Fergus pritom patrí k tvorcom Iron Mana. K režisérom seriálu zas patrí Jeff Woolnough, ktorý v minulosti režíroval aj Riverdale, Vikingov či Kosti. 

Zdroj: Amazon Studios

V seriáli si zahrali Steven Strait, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Frankie Adams, Cara Gee, Thomas Jane, Shawn Doyle, Nadine Nicole a Florence Faivre.

Rozšírený popis znie: „Dej sa odohráva 200 rokov v budúcnosti, keď ľudstvo plne kolonizovalo slnečnú sústavu, ale ešte nedosiahlo hviezdy, na pozadí eskalujúceho konfliktu medzi Zemou, Marsom a kolóniami v páse asteroidov. Detektív Miller, ktorý sa narodil v Páse, má za úlohu nájsť nezvestnú mladú ženu, Juliette Andromedu Mao. Jim Holden je prvým dôstojníkom nákladnej lode Canterbury, ktorá ťaží ľad v Saturnových prstencoch a dodáva ho na asteroidy v Páse, keď spolu s posádkou narazí na opustenú loď Scopuli. Nevedno prečo sa ich osudy pretnú a oni zistia, že zmiznuté dievča je kľúčom ku konšpirácii nepredstaviteľných rozmerov.“

Pár stoviek rokov v budúcnosti je ľudstvo roztrúsené po celej slnečnej sústave a rozdelené na 3 znepriatelené sily, ktoré sú na pokraji totálnej vojny o politickú moc a zdroje (hlavne vodu – ktorá sa získava vo forme ľadu z asteroidov). Tieto 3 frakcie sa skladajú z dvoch superveľmocí Zeme (riadenej OSN) a Marsu; treťou stranou sú „belteri“, čo sú v podstate všetci, ktorí majú to nešťastie, že žijú na chudobných trpasličích planétach, ako je Ceres.

Títo belteri sú pritom budúcim ekvivalentom obyvateľstva tretieho sveta, pretože predstavujú chudobné, vykorisťované a málo rozvinuté kolónie v slnečnej sústave.

Mnoho recenzií zároveň odkazuje potenciálnym divákom, že hoci môže byť prvá séria chaotická a náročnejšia na pochopenie, netreba to so seriálom hneď vzdať.

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre