in

Tesco varuje, aby sme v súvislosti s vínom neopakovali túto chybu

Rastúce životné náklady boli v poslednom roku pre mnohých naliehavým problémom. V snahe udržať nízke účty nie je prekvapením, že Briti vynakladajú veľké úsilie, aby zabránili plytvaniu potravinami.

Zdroj: Clem Onojeghuo/Pexels

Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako zmeniť svoju rutinu a využiť všetko jedlo z vášho týždenného obchodu, aby ste minimalizovali odpad. Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, čo so zvyškami alkoholu? Stalo sa vám, že nemôžete dopiť fľašu vína?

Zdroj: Adonyi Gábor/Pexels

NHS UK odporúča nekonzumovať viac ako 14 jednotiek alkoholu, čo zodpovedá približne šiestim stredným (175 ml) pohárom vína týždenne, rozloženým do troch dní, uvádza Express. Tesco, supermarketový gigant, vydalo varovanie pre svojich zákazníkov nakupujúcich víno. Ak ste niekto, kto si občas vychutná pohár vína, možno by ste to mali vziať na vedomie.

Zdroj: Elina Sazonova/Pexels

Zvyšné víno môžete dekantovať do formičiek na ľad alebo mraziaceho vrecka, ak vám zostalo väčšie množstvo. Určite však nezmrazujte zvyšky vína vo fľaši. Radšej víno nalejte do formy na ľad a kocku potom môžete pridať do receptov podľa potreby.

Zdroj: Marta Dzedyshko/Pexels

Tesco odporúča vylepšiť si omáčku mrazeným vínom, pridať červené do Bolognese pre hĺbku chuti alebo použiť biele do rizota. Supermarket tiež navrhuje zmrazenie potravín, ako sú banány a avokádo.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre