in

„Tichá chôdza je nový trend, ktorý ovláda mladých ľudí ​

Zdá sa, že dnešná mládež si vymyslela ďalší z nových trendov a tentoraz je to niečo, čo sa nazýva „tichá chôdza“.

Určite ste už počuli o chôdzi, čo je vec, ktorú sa učíme robiť už ako deti. A zatiaľ, čo chôdza je náš hlavný spôsob cestovania po tomto svete, generácia Z si myslí, že našla spôsob, ako to zlepšiť. Virálny trend prišiel od podnikateľky Mady Maio, respektíve z výzvy jej priateľa, a povedala, že tichá chôdza jej zmenila život.

Zdroj: krblokhin / Getty Images

V podstate je to len chôdza, tá vec, ktorú ľudské bytosti robia odkedy existujú, len bez technologických rozptýlení, ktoré nás v priebehu rokov ovplyvnili. Keď dnes idete na prechádzku, pravdepodobne sa vám v ušiach prehráva hudba alebo podcast, alebo sa sotva budete pozerať na svet okolo seba, pretože vaše oči sú prilepené k obrazovke telefónu.

„Žiadne AirPody, žiadny podcast, žiadna hudba, len ja, ja a ja,“ povedala Maio o tichej chôdzi. „Bola som len taká, že „nie, moja úzkosť toto nikdy nezvládne. Ale niečo vo mne to aj tak chcelo skúsiť. Vaša myseľ beží ako o preteky. Ale po dvoch minútach sa niečo stane – keď sa váš mozog práve dostane do tohto stavu prúdenia a všetko stíchne.“

Zdroj: PxHere

„Zrazu sa počujete. Mozgová hmla sa zdvihne, zrazu do vás prúdia všetky nápady, pretože im dávate priestor, aby vstúpili.“ Ukázalo sa, že po približne 30 minútach, kedy váš mozog nie je zaťažený hudbou alebo rozptyľovaný množstvom rozptýlení, ktoré váš telefón môže ponúknuť, sa rozprúdia tvorivé šťavy mysle.

Tento najnovší trend sa stretol s miernou skepsou starších generácií, ktoré jednoducho nerozumejú mladým ľuďom, alebo možno nechápu, prečo si mladí ľudia myslia, že vymysleli niečo nové. „Taaaaaaak, ona len chodí?“ jeden napísal ako odpoveď na trend tichej chôdze, zatiaľ čo ďalší žartoval, že „prišli s dýchaním počas spánku“. Iní poukázali na to, že v ich časoch „všade po mnoho rokov iba ticho chodili“ a niekto iný povedal, že „to nazývame proste chôdza“.

Zdroj: Getty Images / Suwaree

Aj keď by mohlo byť niečo pravdy na odbúraní rušivých vplyvov, nie je to úplne nový vynález. Pokiaľ ide o vedu, chôdza vám skutočne pomáha myslieť, pretože pomáha udržiavať zdravšie mozgové tkanivo. Existuje dôvod, prečo ľudia chodia na prechádzku, aby si vyčistili hlavu. Prechádzka nikdy nie je zlý spôsob, ako stráviť čas.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre