in

Tieto filmové teórie od fanúšikov ste určite ešte nepočuli. Donútia vás vidieť obľúbené filmy v inom svetle

Niektoré filmy v nás zanechajú hlboký dojem a donútia nás rozmýšľať o ich príbehu aj dávno po tom, ako sme ich dopozerali. Práve tak sa rodia fanúšikovské teórie, ktoré často dávajú väčší zmysel, ako by ste možno čakali. Píše o tom GOOD HOUSEKEEPING.

#1 Nemo v skutočnosti neexistuje

Ak si pamätáte úvodnú scénu filmu, Marlin sa prebudí po útoku barakud na svoju rodinu a zistí, že prežilo iba jedno z jeho vajec – Nemo.

Jedna fanúšikovská teória však naznačuje, že smútiaci otec si len predstavoval, že jeden jeho syn prežil – čo znamená, že Nemo v skutočnosti neexistuje, ale je len výplodom Marlinovej fantázie, ktorý si vymyslel, aby sa vyrovnal so stratou svojej rodiny.

Podľa tejto teórie je celý film alegóriou otcovej cesty cez päť fáz smútku. Túto teóriu navyše podporuje fakt, že „Nemo“ znamená „nikto“ v latinčine.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa People Magazine (@people)

#2 Joker z Temného rytiera je v skutočnosti vojnový veterán z Iraku

Mnoho fanúšikov Batmana špekulovalo o pôvode Jokera, ale žiadna teória nebola taká presvedčivá ako tá, ktorá naznačuje, že tento zloduch bol bývalým vojakom vo vojne v Iraku, ktorý trpí PTSD (posttraumatickou stresovou poruchou). To vysvetľuje nielen jeho zjazvenie na tvári a rozsiahle znalosti o výbušninách a strelných zbraniach, ale naznačuje aj hlbší pohľad do jeho šialenstva a umučenej psychiky.

V jednej scéne napríklad Joker dosť trpko spomenie, že nikto by sa ani nepozastavil nad tým, keby bandu vojakov vyhodili do vzduchu. Je možné, že jeho znechutenie pramení z jeho postavenia nespokojného a duševne nevyrovnaného vojnového veterána?

#3 Willy Wonka je sériový vrah

Ak ste si niekedy mysleli, že na tomto sladkom príbehu je niečo strašidelné, nie ste sami. Mnoho ľudí špekulovalo, že Willy Wonka je v skutočnosti vypočítavý vrah, ktorý s potešením láka deti do svojej továrne a plánuje každý ich skon ako súčasť schémy v štýle Saw.

To vysvetľuje, prečo Wonku počas filmu úplne neznepokojujú ich rôzne „nehody“ – a tiež prečo sú Oompa-Loompovia vždy pripravení s vopred pripravenou piesňou a tanečnou rutinou, keď každé dieťa čelí svojmu osudu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Harbor Square Theatre (@harborsquaretheatre)

#4 Rodina Dursleyovci má dobrý dôvod na to, prečo sú na Harryho Pottera zlí 

Všetci vedia, čo si Harry zažíval, keď býval so svojim strýkom, tetou a bratrancom. Čo ak však mali na ich odporné správanie dôvod? Podľa jednej fanúšikovskej teórie dôvod, prečo boli Harryho teta, strýko a bratranec naňho takí hrozní, bol ten, že Harry bol jedným z Voldemortových horcruxov.

Ako vieme, horcruxy negatívne ovplyvňujú ich okolie, napríklad keď bola nálada Harryho, Rona a Hermiony ovplyvnená medailónom, ktorý striedavo nosili v Daroch smrti. Keďže bol Harry horcrux, určite by dávalo zmysel, aby negatívne ovplyvnil ľudí, s ktorými žil toľko rokov, nie?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MuggleNet (@mugglenet)

#5 Peter Parker sa objavil už vo filme Iron Man 2

Mnoho fanúšikov Marvelu už dlho špekulovalo, že malé dieťa v maske, ktoré Iron Man zachránil na Stark Expo, nie je nik iný ako Peter Parker zo Spidermana. Nevadí, že Spiderman oficiálne vstúpil do MCU až v roku 2016 — všetci vieme, že ak by v jeho rodnej štvrti Queens bola obrovská vedecká expozícia, mladý Peter by si určite našiel spôsob, ako tam byť!

Najlepšie na tom je, že Tom Holland zo Spidermana v skutočnosti potvrdil túto teóriu v rozhovore pre Huffington Post v roku 2016, čím dokázal, že teórie fanúšikov niekedy predsa len môžu byť trefné.

Zdroj: Reddit/Numerous-Lemon

#6 Totemom Cobba v Počiatku bol v skutočnosti jeho svadobný prsteň 

Diskusia o konci filmu Počiatok sa točí okolo kolovratu, ktorý Cobb používa ako „totem“ (predmet, ktorý ľudia používajú na rozlíšenie sna a reality).

Jedna fanúšikovská teória naznačuje, že Cobbov skutočný totem je jeho snubný prsteň – koniec koncov, videl prsteň v každej sekvencii, v ktorej je v sne, ale nie vtedy, keď je hore. To by určite vyriešilo najväčšiu záhadu filmu, či je Cobb na konci hore, keďže jeho snubný prsteň v úplne poslednej scéne zjavne chýba.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Inception (@inceptionfanpage)

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Jano
3 mesiace dozadu

#4 určite vymyslel niekto, kto sa nikdy neobťažoval prečítať ani prvú kapitolu prvej knihy 😀

10 ľudí prezradilo, čo závidia opačnému pohlaviu. Niekedy je to až smutné

To, ako si čistíte zuby, o vás prezrádza viac, než by ste čakali. Zubárka všetkých prekvapila týmito faktami