in

Tínedžeri majú novú drogu, ktorú našli v kuchyni. Vdychujú korenie, ktoré ich môže dostať do nemocnice

Mama z Georgie vyvolala zmätok na sociálnych sieťach, keď sa rozhodla informovať rodičov, že tínedžeri majú nový spôsob ako sa zdrogovať. Šňupajú totiž korenie, ktoré našli doma v špajze. Informuje o tom NY POST.

Žena, ktorá na TikToku vystupuje pod menom Lakeview Living, načrtla túto kontroverznú tému po rozhovore s učiteľkou, ktorá vysvetlila, ako súvisia problémy v škole so surovinou na pečenie. 

Zdroj: Pexels

„Dnes som sa rozprávala s jednou mojou kamarátkou učiteľkou a ona mi povedala – Dievča, snažiť sa byť o krok pred týmito deťmi je vyčerpávajúce,“ hovorí žena vo videu. Jej kamarátka jej tiež povedala, že škola nedávno vykonala „kontrolu batohov“, počas ktorej učitelia našli fľaše plné muškátového orieška v niekoľkých študentských taškách.

Keď sa na ne študentov spýtali, povedali im, že ich tam majú kvôli zadaniu do školy. Keď sa však na to neskôr spýtali učiteľa, o ktorom tvrdili, že im toto zadanie zadal, o ničom nevedel. Študenti tak skončili suspendovaní. 

„Viete, prečo sú všetci suspendovaní? Pretože títo tínedžeri prišli na to, že môžete použiť muškátový oriešok, aby ste sa sfetovali,“ vysvetlila žena, ktorá neskôr bola v šoku, že si študenti nevedia rady s domácimi úlohami, ale nájsť spôsob, ako sa sfetovať, nemajú problém.

@lakeviewliving Really guys?! NUTMEG?! Where do they come up with this stuff?? #nutmeg #school #middleschool #highschool #high #adulting #teacher #teachersoftiktok ♬ original sound – Lakeview Living

Niektorí komentujúci pod jej videom upozornili, že počuli o otrave muškátovým orieškom a že by to nebolo prvýkrát, keď by niekto kvôli intoxikácii muškátovým orieškom skončil v nemocnici. 

„To je známe už roky. Je v ňom látka, ktorá je psychoaktívna, ale nie zábavná. Dostanete najhoršiu opicu vo svojom živote za to, že budete 10 minút sfetovaní,“ vysvetlil jeden komentujúci.

„Pred rokmi som sa staral o dieťa v nemocnici kvôli intoxikácii muškátovým orieškom. Bolo to prvýkrát, čo som o tom počul. Začalo to vo väzniciach. Ale študenti majú internet, takže som si istý, že sa to naučili tam,“ dodal ďalší.

Muškátový oriešok, hoci sa vo všeobecnosti používa ako domáce korenie, je niekedy „zneužívaný pre svoje narkotické a halucinogénne vlastnosti,“ uvádza článok z Encyklopédie toxikológie. Je však nebezpečný a potenciálne aj smrteľný.

„Na dosiahnutie psychogénneho účinku sa používa jedno až tri semená alebo 5 až 30 gramov zemského orecha,“ vysvetľuje článok.

Počiatočné príznaky požitia veľkej dávky zahŕňajú závraty, mravčenie, eufóriu a halucinácie. Halucinácie môžu zahŕňať zmenené vnímanie v čase a priestore, odtrhnutie od reality a strach zo smrti po delíriu a ospalosti.

Ďalšie vedľajšie účinky zahŕňajú „bolesť hlavy, nevoľnosť, vracanie, bolesť brucha, závraty, bolesť na hrudníku, návaly horúčavy, triašku a tachykardiu,“ vysvetľuje článok.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre