in

Turista spadol do krátera sopky, keď si robil selfie na zakázanej trase

Mnohí z nás si robia selfie, nech to stojí čokoľvek, len aby sme mali fotku pred niektorými z najväčších pamiatok na svete. Či už je to Eiffelova veža, Socha slobody alebo Big Ben, všetci chceme zachytiť tie okamihy, ktoré sú niekedy príležitosťou, ktorá sa naskytne len raz za život.

CBS Evening News/youtube

Avšak nie všetky pamiatky sú považované za bezpečné na fotografovanie, ako zistil jeden nešťastný turista. V lete 2022 spadol do krátera Vezuvu turista, ktorý si pravdepodobne robil selfie na zakázanej trase. Talianske médiá vtedy informovali, že 23-ročný mladík a jeho rodina z USA ignorovali značenie a kráčali po ceste, na ktorú nie je vstup povolený.

 

Na tejto zakázanej trase sa muž pokúsil urobiť si selfie na vrchole sopky, ale určite už viete ako to dopadlo. Keď muž stál na vrchole ikonickej neapolskej pamiatky, spadol mu telefón a nakoniec spadol aj on, keď sa ho snažil zdvihnúť.

Spadol z výšky niekoľkých metrov, musela byť privolaná polícia, záchranný vrtuľník a sprievodcovia Vezuvu. Tí sa spustili dolu, aby muža zachránili. Potom mu ošetrili rezné rany a pomliaždeniny na rukách a chrbte.

CBS Evening News/youtube

Hoci sa selfie stali súčasťou každodenného života mnohých z nás, treba vedieť kedy je na ne vhodný čas a hlavne miesto. V celosvetovej štúdii sa zistilo, že v rokoch 2011 až 2017 zomrelo pri fotografovaní selfie 259 ľudí. Priemerný vek týchto ľudí bol približne 23 rokov. Takmer 3/4 úmrtí tvorili muži, medzi najčastejšie príčiny smrti patrili prepravovanie, utopenie a pády.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre