in

Úplne mohli zmeniť zážitok z filmu: Tieto scény z Harryho Pottera boli vymazané a ovplyvnili pohľad na niektoré z postáv

Filmy o Harrym Potterovi sú klasikou, ktorú objavujú stále nové a nové generácie. Niektorí začínali pri knihách, iní pri filmoch, no všetkých spája to isté – láska k tomuto magickému svetu. Avšak tí, ktorí len videli filmy, pravdepodobne nevedia o tom, o koľko toho prišli.

Pri adaptovaní kníh na filmy si musia tvorcovia položiť dôležitú otázku – aké scény použiť a ktoré nie. Všetko totiž do tak krátkeho času jednoducho nevojde. V prípade Harryho Pottera existuje 11 vystrihnutých scén, ktoré sa do filmu nakoniec nedostali. Dnes vám predstavíme 3, ktoré by mohli zmeniť váš pohľad na niektoré postavy.

Zdroj: 2011 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC. HARRY POTTER PUBLISHING RIGHTS (C) J.K.R. HARRY POTTER CHARACTERS, NAMES AND RELATED IN

Draco

Draco bol tichým záporákom vo väčšine filmov. Hoci sa nedal porovnávať s Voldemortom alebo profesorkou Umbridgovou, aj tak napáchal dosť škôd a ukázal sa ako perfektný šikanátor.

V neskorších filmoch sa však začalo ukazovať, že jeho vernosť Voldemortovi a zlé správanie neplynú z krutosti a lojality, ako skôr zo strachu. Diváci tak mohli očakávať, že nakoniec prekoná strach a pridá sa na stranu dobra, čo sa takmer stalo, nebyť toho, že scénu jeho vykúpenia vymazali.

V Dároch smrti – 2. časti nesie Hagrid do Rokfordu Harryho údajne mŕtve telo, trofej, ktorá má ukázať, že Voldemort zvíťazil. Harry však stále žije.

Vo vymazanej scéne Harryho prekvapivého vzkriesenia Draco hrdinsky hodí Harrymu svoj prútik v poslednom pokuse bojovať proti Voldemortovi a snahe postaviť sa na stranu dobra.

Dudley

Prvá časť Dary smrti odhaľuje veľa o Harryho vzťahoch k jeho najbližším. Tento film však slúži aj ako rozlúčka s Dursleyovcami. Harryho bratranec Dudley bol v každom filme absolútny tyran, nehovoriac o tom, že bol rozmaznaný.

Vymazaná scéna z Darov smrti – 1. časti ho však ukazuje v inom svetle. Vo vymazanej scéne Dursleyovci utekajú zo svojho domu v očakávaní Voldemortovho vzostupu. Dudley pristúpi k Harrymu a povie mu, že si nemyslí, že je zbytočný, na čom Dursleyovci trvajú, odkedy Harry pristál na ich prahu.

Hoci táto scéna nie je dostatočne dramatická na to, aby bola jeho vykúpením, je to nežná chvíľa pre dve deti, ktoré spolu vyrastali a ktorým na sebe záležalo, hoci to tak na prvý pohľad nemuselo vyzerať.

Petunia

Keď už hovoríme o malých zvratoch u Dursleyovcov, Harryho pokrvná teta Petunia tiež zažila v prvej časti Darov smrti zaujímavý moment.

Vo vymazanej scéne sa Harry so svojou tetou Petuniou podelí o jeden jediný srdcervúci moment. Keď Dursleyovci opúšťajú svoj dom, Petunia sa Harrymu šokujúco otvorí a vyhlási, že v tú noc v Godrickovej Úžľabine nestratil len on svoju matku, ale ona stratila sestru.

Hoci to pre jej postavu nie je vykúpením, je to moment, kedy Harry dostáva aspoň malý náhľad do hlavy svojej tety a ukazuje to, že hoci ho roky týrala, nebola bezcitná a mali niečo spoločné.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre