in

Už zajtra vyjde seriál Percy Jackson and the Olympians. Kde si ho môžete pozrieť a čo od neho čakať? (+ trailer)

Už zajtra sa dočkáme premiéry nového seriálu o Percy Jacksonovi. Ten je druhou adaptáciou kníh s rovnakým názvom a v tomto prípade bol dodržaný vek postáv, na rozdiel od filmov s Loganom Lermanom, kde boli postavy vo veku stredoškolákov. Píše o tom Collider.

V roku 2005 nám autor Rick Riordan predstavil novú napínavú fantasy-dobrodružnú knižnú sériu inšpirovanú gréckou mytológiou, ktorá sa volala Percy Jackson & the Olympians. Tá sledovala príbeh Percyho Jacksona, dvanásťročného chlapca, ktorý zistí, že je tajne poloboh, keďže je synom Poseidona, gréckeho boha mora.

V roku 2010, po ukončení knižnej série, sa na plátne objavilo filmové spracovanie prvého románu The Lightning Thief – Zlodej blesku. Pokračovanie, Sea of Monsters – More oblúd, nasledovalo v roku 2013, no oba filmy zožali zmiešané reakcie od divákov, kritikov a najmä fanúšikov kníh.

Teraz však táto epická sága dostala druhú šancu.

V decembri 2019 Riordan predložil svoj nápad na televízny seriál o Percy Jacksonovi spoločnosti Disney a do mája 2020 bolo oficiálne oznámené, že sa vyvíja. Túto novinku prijali fanúšikovia pôvodnej knižnej série s nadšením, keďže na jej výrobe zohral oveľa väčšiu úlohu samotný autor.

Prvé dve epizódy nového seriálu budú exkluzívne odvysielané na Disney+ 20. decembra 2023.

Prvá séria by mala byť z veľkej časti založená na prvom románe zo série The Lightning Thief – Zlodej blesku. V ňom je Percy obvinený gréckym bohom Zeusom, že mu ukradol blesk.

Seriál sa môže pochváliť pôsobivým obsadením na čele s hlavnou trojicou – Walker Scobell ako Percy Jackson, Leah Sava Jeffries ako dcéra Atény Annabeth Chase a Aryan Simhadri ako satyr Grover Underwood. 

Po tom, ako boli títo herci potvrdení a ich mená sa dostali na verejnosť, filmári čelili vlne kritiky kvôli obsadeniu herečky, ktorá stvárni Annabeth. Tá je totiž v knihe opísaná ako blondínka a tak tvrdili, že Leah nie je vhodnou voľbou. 

Virginia Kull sa objaví ako Percyho matka Sally Jackson. Po jej boku si zahrá Timm Sharp ako jej veľmi nepríjemný manžel a Percyho nevlastný otec Gabe Ugliano. Glynn Turman hrá Percyho mentora Chirona / pána Brunnera.

A hoci seriál vyjde až zajtra a filmári tak netušia, aké budú reakcie divákov, potvrdili, že scenáristi už začali pracovať na scenári pre ďalšiu sériu. Oficiálne však ešte nie je nič potvrdené a tak len čas ukáže, či tento seriál bude pokračovať aj ďalej a sfilmuje aj ďalšie knižné pokračovania.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre