in

V Južnej Kórei môžete súťažiť o to, kto je najlepší v úplnej prokrastinácii

Hovorí sa, že Ázia, konkrétne krajiny ako je Japonsko, Čína či Južná Kórea, majú medzi obyvateľmi obrovskú kariérnu súťaživosť. Konkurencia medzi obyvateľmi v týchto krajinách často začína už v rannom veku a úspešnosť počas celého štúdia väčšinou určuje celý kariérny osud jednotlivca.

Zdroj: Youtube / MoroKorean

Deti a mladí ľudia predovšetkým v umeleckom priemysle Južnej Kórey, ktorý sa stal jedným z najhlavnejších priemyslov krajiny, sú často tlačení do extrémov hraničiach s krutosťou. Môžeme spomenúť napríklad speváčku skupiny Momo zo skupiny Twice, ktorá musela pre svoj profesionálny obraz schudnúť 7 kíl vo veľmi krátkom čase, aj keď už chudá bola. Aby sa jej to podarilo, celý týždeň jedla len jednu kocku ľadu. Pracovné hodiny sú taktiež v týchto častiach Ázie oveľa šialenejšie, mnohí ľudia často zostávajú počas noci v práci a nadčasy nedostanú zaplatené.

Zdroj: Youtube / MoroKorean

Aby ľudia vyjadrili svoj nesúhlas a zabojovali proti tejto forme fungovania spoločnosti, usporiadali súťaž, ktorá bola taktiež živou umeleckou výstavou. Takzvaná „Space-out“ súťaž sa v Kórei koná ročne a jej náplňou je bezduché pozeranie do prázdna a ničnerobenie.

Zdroj: Youtube / MoroKorean

Účastníci súťaže 90 minút sedia na yoga podložkách a nerobia nôbec nič. Výhercom sa stane ten, kto vydrží celých 90 minút nezaspať, nepozrieť sa na mobil, nenechať sa rozptýliť a počas celej doby má najstabilnejší srdcový tep, ktorý je všetkým súťažiacim celú hodinu a pol meraný.

Zdroj: Youtube / MoroKorean

Podľa organizátorov je v dnešnej urýchlenej a neustále zaneprázdnenej dobe dôležité uvedomiť si, že telo aj myseľ jednoducho potrebujú občas vypnúť, a to aj mimo hodín spánku. Momenty, kedy počas dňa na pár minút vypneme a dívame sa do prázdna s ničím než prievanom v mysli, nie sú stratou času.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre