in

V Nemecku inštalujú predajné automaty na klobásy

Hladní Nemci, ktorí túžia po klobáske napríklad v noci, čoraz častejšie využívajú predajné automaty na klobásy, párky a grilované mäso. Podľa prieskumu nemeckej tlačovej agentúry „prekvitajú“ stroje mimo nemeckých miest, kde je menej pravdepodobné, že obchody zostanú otvorené dlhé hodiny.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TravelingMama (@travelingbusymom)

„Predovšetkým v štrukturálne slabých vidieckych oblastiach sú riešenia predajných automatov čoraz populárnejšie,“ hovorí Heike Richter, hovorca mäsovýrobne. „Vývoj predajných automatov je na vrchole. Preto sa začali používať aj na dodávanie mäsa, mlieka, vajec a iných produktov zákazníkom mimo otváracích hodín.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PurplePotato (@purplepotato2020)

V niektorých mäsiarskych predajných automatoch sa predávajú tri alebo štyri druhy klobás a črievka so zemiakovým šalátom – zákazníci si tak môžu kúpiť všetko, čo potrebujú na tradičnú výdatnú nemeckú hostinu.Iné automaty sú zásobené vajíčkami, mliekom, maslom a ovocím a zeleninou – takže všetky kuchynské potreby sú kedykoľvek k dispozícii.

Zdroj: Paula/Pexels

V Nemecku je viac ako 570 000 predajných automatov, no napriek ich popularite sa od nich očakáva, že budú skôr dopĺňať, než nahrádzať tradičné obchody v oblastiach, kde obchod nemusí byť ekonomicky životaschopný.

Zdroj: Luis Quintero/Pexels

„Predajné automaty budú zohrávať doplnkovú úlohu v kamennom maloobchode,“ povedal Wolfgang Kampmeier z obchodného združenia Berlín-Brandenburg pre noviny Berliner Zeitung. V medzinárodnej predstavivosti sa nezvyčajné predajné automaty už dlho spájajú s Japonskom, kde je známe, že predávajú všetko od saké po spodnú bielizeň.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10 vtipných fotografií, ktoré dokonale vystihujú ľudskú podstatu

Film „Lisa Frankenstein“: Žena sa zamiluje do vzkrieseného mladého muža + OFICIÁLNY TRAILER