in ,

V tejto triede nikto neodpisuje! Študenti sa stali virálnymi pre ich anti-podvádzacie klobúky

Profesor na filipínskej univerzite zaviedol kreatívne riešenie, aby študentom zabránil v odpisovaní. Angelo Ebora, pedagóg na Batangas State University, zadal svojej triede úlohu vytvoriť „protipodvodné“ čiapky, ktoré im úplne alebo čiastočne zakryjú výhľad do strán.

Študenti sa tejto úlohy chopili kreatívne a vytvorili klobúky inšpirované Pikachu, Angry Birds a dokonca rímskymi gladiátormi.

Zdroj: Facebook/Angelo Ebora

Cieľom iniciatívy je znížiť stres pri skúškach a podporiť čestnosť, pričom študenti aj ich rodičia reagovali na tento nápad viac než pozitívne.

„Mojím cieľom je ukázať im, že učenie môže byť príjemné,“ povedal pedagóg pre Bored Panda o svojej iniciatíve.

„Okrem toho dúfam, že pochopia, že získavanie bodov tvrdou prácou prináša naplnenie a podporuje poctivosť ako prejav úcty k tým, ktorí venujú čas štúdiu a poctivému životu.“

„Našťastie sa to páčilo aj mojim študentom a ich rodičom, ktorí boli s priebehom a výsledkami spokojní,“ podelil sa o svoje dojmy.

Zatiaľ čo niektoré návrhy boli vyrobené z papiera alebo tenkej látky (napríklad klobúk nevestinho závoja zdobený kvetmi), iné boli objemnejšie a zahŕňali materiály ako kartón.

„Bral som to do úvahy, vedel som, že niektoré klobúky boli ťažké a počasie v tom čase bolo horúce. Nechal som ich nosiť ich len v určitom čase, aby sa mohli viac sústrediť na odpovede na otázky.“

Angelo dodal, že nosenie pomôcok proti podvádzaniu bolo pre jeho študentov „úplne dobrovoľné“, pretože boli určené len „na zábavu a potešenie“ a na „zmiernenie stresu spôsobeného tlakom pri skúškach“.

@angeloebora1Anti-Cheating Hat 🫣🤣♬ Funny Song – Funny Song Studio & Sounds Reel

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre