in

Varovanie exorcistu – vyhýbajte sa používaniu tabuľky Ouija, pretože môžete očakávať nechcenú návštevu

Mnohí očakávajú, že sa počas strašidelného obdobia Halloweenu budú zabávať, ale exorcista varuje pred obľúbenou činnosťou počas tohto sviatočného obdobia.

Exorcista, farár Dan Reehil, v rozhovore pre Fox News Digital varoval pred používaním tabuliek Ouija, inak riskujete nebezpečné následky. Trval na tom, že by ste si tak mohli do života pozvať démonov.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ChurchPOP (@churchpop)

„Príliš často zabúdame, že na tomto svete je oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá. Anjeli, démoni, duchovia a duše existujú a môžu ovplyvniť náš život,“ povedal Reehil.

Ak ste nevideli filmy Exorcista, z roku 1973, alebo Paranormal Activity, tak tabuľka Ouija je zariadenie, ktoré sa používa najmä na kontaktovanie zosnulých alebo duchov.

a purple lit room with a sign and a pair of scissors
Autor tejto fotografie je Colton Sturgeon

Hra bola vyvinutá koncom 19. storočia ako spoločenská hra a pozostáva z písmen abecedy, slov „áno“, „nie“, „zbohom“ a čísel od nuly do deviatky. Pri jej používaní osoba (alebo osoby) položí ruku na dosku, ktorou potom duchovia – alebo ktokoľvek dostatočne šikovný na to, aby si z priateľov vystrelil – pohybujú a vytvárajú slová.

Hands on a Ouija Board
Autor tejto fotografie je Pavel Danilyuk

Rehill je dostatočne kvalifikovaný na to, aby sa k tejto téme vyjadril, keďže je kňazom diecézy v Nashville a v roku 2018 absolvoval špeciálne školenie o exorcizme na Ateneo Pontificio Regina Apostolorum v Ríme. V tom istom roku bol ustanovený za exorcistu diecézy Nashville v štáte Tennessee.

Michael Knowles/youtube

„Exorcizmus sa vykonáva len pre toho, kto je preukázateľne posadnutý démonom alebo démonmi, a môže ho vykonať len kňaz, ktorému to biskup výslovne povolil. Démonológovia rozlišujú tri úrovne démonického vpádu.“

Vysvetlil, že prvá úroveň je pokušenie a zažívajú ju všetci ľudia. Druhá úroveň je posadnutosť , známa aj ako útlak, a nastáva vtedy, keď démoni trápia ľudí. Toto trápenie môže mať fyzickú, duchovnú, mentálnu alebo emocionálnu podobu. Posadnutosť, najznámejší typ – vďaka desiatkam hororových filmov – je, keď démon alebo démoni fyzicky ovládnu telo človeka a využívajú jeho schopnosti.

Woman in White Dress Lying on Bed
Autor tejto fotografie je cottonbro studio

„Keď požiadate tabuľu o informácie o zosnulom človeku alebo o životné rozhodnutie, veľmi radi vám vstúpia do života. Používanie tabule Ouija je pozvaním démona do vášho života, či už máte takýto úmysel, alebo nie,“ povedal Reehill.

Všetci síce máme svojich démonov, ale tabuľke Ouija sa radšej vyhýbajte.

Zdroj 

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre