in ,

Youtube videá sa pre používateľov Ad-Blockerov automaticky pretáčajú na koniec

Youtube už nejakú dobu tvrdohlavo bojuje proti používateľom Ad Block aplikácií alebo rozšírení, a to rôznymi spôsobmi. Tieto aplikácie alebo rozšírenia dokážu vyblokovať vyskakovanie reklám vo videách, ktoré sa už dlho pre mnohých z nás zdajú byť nekonečné, často sa nedajú preskočiť, trvajú pokojne aj pol minúty a spúšťajú sa pomaly častejšie ako reklamy v komerčných televíziách.

Zdroj: Google Play

V roku 2023 Youtube implementoval systém, ktorý používateľom umožňoval použiť Ad Block len trikrát, potom sa prehrávanie videí zablokovalo, až dokiaľ ste sa aplikácie alebo rozšírenia na blokovanie reklám nezbavili. Začiatkom roku 2024 YouTube údajne začal testovať spomalenie načítavania videí pre používateľov so zapnutými Ad Blockmi, čím sa snažili zvýšiť frustráciu používateľov a prinútiť ich blokovanie reklám vypnúť.

Zdroj: Adblock Plus

Podľa správ od používateľa „9to5Mac“ sa niektorí ľudia stretávajú s tým, že sú ich videá automaticky preskakované na koniec, ak majú aktivovaný Ad Block. Tento problém sa objavuje aj v prípade, že používateľ video reštartuje, čo vedie k opätovnému preskočeniu na koniec videa takmer okamžite.

New Youtube adblock weird behaviour – video automatically skips to the end
byu/SDHD4K inyoutube

Mnohí veria, že ide o krok YouTube na odrádzanie od používania Ad Blockov, no existuje aj názor, že môže ísť o technickú chybu na strane samotných Ad Blockov. Youtube na tento problém reagoval ako vždy jednoduchým pripomenutím, že používanie Ad Blockov je proti pravidlám ich platformy.

Apparently Ad Blockers are not allowed on Youtube. Is this a new thing they’ve implemented?
byu/Sazk100 inyoutube

Zatiaľ čo Ad Blocky umožňujú používateľom vyhnúť sa otravným reklamám, z pohľadu poskytovateľov obsahu predstavujú stratu príjmov, ktoré sú kľúčové pre ich fungovanie a produkciu obsahu.

Zdroj: Wikipedia

Ak ste na tento problém s videami narazili, momentálne máte len 3 možnosti: môžete Ad Block odstaviť a podporiť tvorcov obsahu tým, že necháte reklamy bežať, môžete skúsiť iný Ad Block alebo si predplatiť Youtube Premium, ktoré reklamy neobsahuje.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Kubo
24 dni dozadu

Kks ja by som si youtube nevedel predstavit aby som tam mal reklamy zlaty premium