in

Z hororu Vreskot VII odchádza režisér Christopher Landon: „Práca snov, ktorá sa zmenila na nočnú moru“

Christopher Landon už odišiel z filmového projektu Scream VII. Režisér vypadol z funkcie, čím zavŕšil niekoľko búrlivých mesiacov angažovaného projektu, ktorý zahŕňal odchody dvoch z jeho vedúcich.

„Myslím, že teraz je dobrý čas na to, aby som oznámil, že som pred siedmimi týždňami formálne opustil Vreskot. Niektorých to sklame a iných poteší. Bola to práca snov, ktorá sa zmenila na nočnú moru. A moje srdce je zlomené, lebo som mal rád všetkých zúčastnených. Ale je čas ísť ďalej,“ napísal Landon v sobotu na sociálnu sieť X. „Nemám k tomu čo viac dodať, len dúfam, že Wesovo dedičstvo prekvitá a povznáša sa nad hluk rozdeleného sveta. To, čo spolu s Kevinom vytvorili, je niečo úžasné a bolo mi cťou, že sa aj ten najkratší moment vyhrieval v ich žiare.“

Zdroj: Anyana Webb/Pexels

21. novembra sa objavila správa, že Spyglass vyhodil herečku Melissu Barreru z pripravovaného siedmeho filmu Scream pre príspevky na sociálnych sieťach, ktoré charakterizoval ako antisemitské, pričom o deň neskôr prišla správa, že hviezda Jenna Ortega sa už nevráti.

Zdroje poznamenávajú, že Barrerovej vyjadrenia prišli v októbri, v prvých týždňoch vojny medzi Izraelom a Hamasom. Ortegovej odchod, o ktorom rozhodla ona a jej reprezentačný tím, prišiel pred tohtoročným letným štrajkom SAG-AFTRA, ale bol zverejnený až minulý mesiac.

Zdroj: NickRewind/Wikimedia

Landon je hororový špecialista zodpovedný za Happy Death Day a Freaky a prevzal by ho za režijný tím Radio Silence, ktorý oživil franšízu so Screamom z roku 2022, najväčší hit (okrem originálnej jednotky z roku 1996, ktorú režíroval Wes Craven a napísal Kevin Williamson).

Landon, ktorý bol najatý pred štrajkom hercov, vyjadril po oznámení Barrerovej prepustenia nespokojnosť. “Toto je môj výrok: 💔 Všetko je na hovno. Prestaň kričať,“ napísal Landon 21. novembra pred odstránením príspevku. „Toto nebolo moje rozhodnutie.“

Zdroj: CB24/Wikimedia

Budúcnosť Scream VII teraz spočíva na Jamesovi Vanderbiltovi, spisovateľovi a producentovi, ktorý je spoluautorom rebootovaných filmov a ktorý píše súčasný scenár. Zdroje hovoria, že scenárista, ktorý už bojoval s Ortegovej stratou, zameral príbeh na Barrerovej postavu. Keď ju prepustili, mal aspoň kreatívneho partnera v Landonovi, ktorý by mal niesť príbeh. Teraz je franšíza späť na nule a bude musieť byť prestavaná celá.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre