Zábavné life hacky, ktoré reálne dokážeš využiť vo svojom živote

Určite poznáš mnoho otrepaných life hackov z YouTube a mnohých podobných stránok, no ruku na srdce. Využil si ich niekedy? Možno áno, možno nie. Práve preto ti prinášame výber life hackov, ktoré sa ti budú hodiť a ešte sa pri niektorých aj zabavíš.

 

#1 Učenie nových jazykov

Ak sa snažíš naučiť nový jazyk, skús pozerať relácie pre deti v danom jazyku. Nájdeš tu základné slovíčka a vety, ktoré ti pomôžu odraziť sa.

 

#2 Anti-spam

Ak sa registruješ na nejakej stránke a je k dispozícií zadanie stredného mena, zadaj tam jej meno. Ak ti neskôr bude niekto posielať spam alebo reklamné emaily, hneď zistíš, odkiaľ majú tvoje údaje.

 

#3 Nečakaj nič zadarmo

Ak máš niekoho z rodiny alebo niekoho z priateľov, kto pracuje napríklad ako profesionálny vodič, lekár alebo ťa len odvezie do práce, vždy mu za vykonanú službu zaplať, aj keď bude odmietať. Nikto predsa nepracuje zadarmo.

 

#4 Kúpa slúchadiel a reproduktorov

Ak si ideš kupovať slúchadlá alebo reproduktory a máš možnosť odskúšať si ich, určite si vyber skladbu Bohemian Rhapsody. Dokonale tu odskúšaš sériu výšok a vokálov. Hneď tak zistíš, akej kvality sú.

 

#5 Vôňa domova

Keď sa vraciaš domov po dlhšej dobe, všímaj si vôňu, ktorú zacítiš hneď po príchode. Presne to cíti návšteva, keď k tebe príde.

 

#6 Nakopni sa do nového dňa

Keď sa ráno zobudíš, urob nejaké jednoduché úlohy. Napríklad si uprac svoju postel a priprav si raňajky. Aj pocit najmenšieho úspechu ťa dokáže nakopnúť a zvýšiť tvoju produktivitu.

 

#7 Porovnávanie

Prestaň sa porovnávať s inými. Porovnávaj sa so svojou minulosťou. Či už ide o cvičenie vo fitku alebo financie. Je to efektívnejšie a zároveň ťa to dokáže oveľa viac motivovať.

 

#8 Komplimenty

Ak ti niekto dáva komplimenty, stačí ak mu odpovieš len “ďakujem“. Nemusíš mu komplimenty hneď opätovať.

 

#9 Nájdi si hobby

Nájdi si 3 hobby, 1 ktorá ťa bude živiť, 1 ktorá ťa udrží fit a 1 ktorá nechá vyniknúť tvoju kreatívnu stránku.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Keď vieš, že si už dospel

25+ Obrázkov: Tie najvtipnejšie darčeky, ktoré ľudia našli v obchodoch