in

Záhada je objasnená! Za názvom stavebníc LEGO sa skrýva jedinečný význam. Poznáte ho?

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo znamená názov LEGO?

Môžete z neho postaviť takmer čokoľvek a predstavivosti sa medze neklamú. Hoci vás niekedy prekvapí jeho cena, je to vďačný darček pre všetky vekové kategórie. Čo však znamená názov tejto stavebnice? O odpovedi píše LADBible.

Hoci si slovo LEGO každý spája s obľúbenou stavebnicou, pôvod tohto slova má v skutočnosti svoj vlastný význam, čo z neho robí veľmi vhodný názov.

LEGO má svoje začiatky v roku 1932, keď dánsky tesár Ole Kirk Kristiansen začal vyrábať kocky z dreva. O štyri roky neskôr prišiel s názvom ‚LEGO‘ a ikonická značka bola na svete.

Podľa stránky LEGO vznikol názov spojením dvoch dánskych slov, ale Ole si v tom čase neuvedomil, že tento názov znamená niečo veľmi vhodné aj v inom jazyku.

Zdroj: Pixabay

Kombináciou dvoch dánskych slov „Leg Godt“, čo znamená „Hrať sa dobre“, vytvoril Ole Kirk Kristiansen pre svoju spoločnosť názov Lego – netušiac, že toto slovo v latinčine znamená „skladám/dávam dokopy“.

Ole vraj uvažoval aj o alternatíve LEGIO (légie), ale nakoniec sa rozhodol pre názov LEGO, ktorý stelesňuje kvalitnú hru a odhodlanie rozvíjať deti prostredníctvom hry.

V rokoch 1946 až 1949 došlo k prvej výrobe plastových hračiek a v roku 1949 už existovali LEGO kocky, ktoré zapadali do seba. V roku 1953 boli tieto „automatické spájateľné kocky“ premenované na „LEGO Mursten“ alebo v angličtine LEGO Bricks, pričom každá z nich mala vyrazený názov LEGO a tvorila stavebný kameň pre jednu z najpopulárnejších hračiek na svete.

Zdroj: Pixabay

Keď v roku 1960 vyhorel sklad drevených hračiek LEGO, táto spoločnosť prešla čisto na plast a LEGO v tejto podobe nájdete na pultoch obchodov dodnes.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre