in

Záhradkár z Česka chcel zničiť krtka petardou. Výbuch mu dolámal obe nohy

45-ročný muž si pri pokuse o zničenie krtka petardou dolámal obe nohy. Použil na to totiž príliš silnú petardu. Správu priniesol portál iDnes.cz.

Ilustračný obrázok

Čo sa na mieste explózie stalo, zisťovali privolaní policajti postupne. „Krátko po obede sme dostali informáciu od záchrannej služby o mužovi, ktorý si pri odpaľovaní ohňostroja zlomil nohy,“ uviedol pre iDnes.cz hovorca juhočeskej polície Jiří Matzner. Polícia teda vyrazila na miesto a začali zisťovať, či sa v okolí nachádzajú zvyšky pyrotechniky, ktoré by ešte mohli vybuchnúť.

Miesto nich ale našli len metrovú dieru ako po likvidácii munície či po výbuchu míny. Našli tiež krvavé stopy, pravdepodobne po zranenom mužovi, ktorý sa už na mieste nenachádzal. Privolaný pyrotechnik potom pri prehľadávaní záhrady našiel dvadsať metrov od krátera kusy betónovej dlaždice.

Policajti nakoniec zistili, že muž sa pravdepodobne pomocou nelegálne zakúpenej pyrotechniky typu Dum Bum kategórie F4, určenej iba certifikovaným odpaľovačom, pokúšal zahubiť krtka. Petardu vložil do krtinca, zaistil betónovou dlaždicou a na tej stál. Odporúčaná vzdialenosť pri odpale tejto petardy je však minimálne 25 metrov.

Muž pri výbuchu utrpel zlomeninu oboch nôh a bol prepravený vo vážnom stave do nemocnice.

   
guest

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

20+ Obrázkov: Všetko vtipné z internetu! #236

30+ Obrázkov, ktorými dokonale zabiješ čas #369