in

Žena počula vo svojom uchu zvláštne zvuky. Lekár vnútri našiel zabývaného malého pavúčika

Nejedno dieťa na dedine bolo babkami strašené, že ak nebude poslúchať, vlezie mu do ucha chrobák a praskne mu bubienok. V priebehu dospievania každému dôjde, že je to hlúposť. Alebo nie?

Nemenovaná 64-ročná žena navštívila ušno-nosno-krčného lekára v Taiwane, sťažujúc sa na neprestávajúce zvlášne zvuky v ľavom uchu, ktoré ju v noci nenechali spať. Podľa jej tvrdení mala pocit, že vnútri musí byť niečo živé.

Zdroj: pexels / Monstera Production

Behom vyšetrenia lekár vnútri skutočne niečo živé našiel. Vo zvukovode, v chodbičke medzi vonkajším uchom a bubienkom, sa zabýval 2-3 milimetre malý pavúčik, a celú noc jej takto šepkal do uška pavúčie serenády.

Zdroj: pexels / Karolina Grabowska

A okrem toho, že sa mu jeho nový mobilný byt páčil, stihol v ňom dokonca aj zhodiť svoju vonkajšiu kostru (exoskelet). Kto nevie o čo ide, veľa pavúkov zvlieka svoju vonkajšiu schránku, aby mohli ďalej rásť, veľmi podobne ako hady zvliekajú svoju kožu.

Zdroj: pexels / Angeli Ann Dinsay

Pavúčik bol našťastie tak malinký, že žene svojou prítomnosťou nespôsoboval žiadnu bolesť, pretože sa nepokúšal prehrýzť ušným bubienkom. Zatiaľ.

Podľa štúdie z roku 2019 ušno-nosno-krční lekári narazia na chrobáky alebo pavúky v ušiach aspoň raz za svoju kariéru. Oproti neživým objektom ako je vata alebo papier, je to ale len okolo 14-18% prípadov.

Zdroj: pexels / Karolina Grabowska

V prípade, že máte pocit, že vám do ucha vliezol nechcený podnájomník, experti radia nesnažiť sa dostať ho von ušnými vatovými tyčinkami, pretože by ste ho mohli zatlačiť hlbšie. Namiesto toho je lepšie skúsiť si ucho vypláchnuť alkoholom alebo teplým olivovým alebo detským olejom (teplým, nie horúcim, nechcete mať smažený ušný bubienok), to ale len v prípade, že ušný bubienok ešte nebol porušený.

Zdroj: pexels / Pixabay

Najideálnejšie však je, navštíviť lekára, hlavne ak v uchu okrem cudieho pohybu a zvukov cítite aj bolesť, pretože to by znamenalo, že nechcený návštevník sa okrem zabývania už aj zahryzol do večere vo forme vašich sluchových orgánov.

Hmyz dokáže mať skutočne desivé nápady.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

20 drahých koníčkov, do ktorých ľudia stále investujú #2

Keď vyjde nový Spider-Man 2