in

Žena prestala prať posteľné prádlo. Nikto v dome si to nevšimol.

Vôňa a pocit, keď vkĺznete do čerstvo vypranej posteľnej bielizne, sú bezkonkurenčné, ale jeden rodič hovorí, že to už nestojí za to trápenie.

Odborníci už dlho varujú, že domácnosti by si mali prať posteľnú prikrývku a plachtu raz týždenne (vrátane obliečok na vankúše), aby zabili baktérie a predišli zdravotným problémom, ako je akné a dýchacie problémy.

Zdroj: Pixabay/Pexels

Napriek tomu sa matka vzdala svojho postavenia „domácej bohyne“ tým, že prestala robiť zdanlivo nikdy nekončiacu prácu.

Julie Whiting hovorí, že nikto v dome si nikdy nevšimol ani nechválil jej tvrdú prácu a ani jeden člen rodiny si ani neuvedomil, že jeho posteľná bielizeň bola na chvíľu nevypraná.

Zdroj: Monica Silvestre/Pexels

Whiting pre Kidspot.com.au napísala: „Výmena posteľnej bielizne zaberie veľa času za minimálnu odmenu. Voňavé obliečky sa cítia dobre asi jednu minútu po tom, čo sa dostanem do postele, a nezlepšujú kvalitu môjho spánku. Nikto iný z mojej rodiny si to ani nevšimne, takže za to, že som domáca bohyňa, ma nikto nepotľapká po pleci.“

Zdroj: August de Richelieu/Pexels

Pokračovala v otázke, aké by boli dôsledky nevymieňania obliečok tak často a odpovedala, že žiadne. „Môj partner a deti ma nežiadajú, aby som ich prala, ani si to nevšimli. Na rozdiel od toho, čo nám propaganda hovorí, že by sa malo stať, neutápam sa v hlienoch, ľútosti ani v ničom inom,“ dodala mama.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre