in

Žena si dala za 200 eur vypchať svojho škrečka ako zvieraciu striptérku pri tyči

Stratiť svojho verného zvieracieho spoločníka je pre veľa osôb hlboko deprimujúci zážitok. Ľudia sa púšťajú do rozličných spôsobov, ako si uchovať pamiatku svojho milovaného zvieracieho spoločníka po tom, ako opustil svet živých.

Zdroj: Pexels / Alexander Grey

Či už sú to fotografie, značky z obojkov s ich menom, plyšiak, ktorý bol vyrobený na mieru podľa ich fotiek, alebo dokonca samotné zvečnené domáce zvieratko vo forme vypreparovanej figuríny, aké nájdete v prírodovedeckých múzeách.

Zdroj: Pexels / Joel Zar

Dobre počujete, a možno to pre vás nie je žiadna novinka, ale svoje nebohé domáce zvieratko si môžete nechať vypchať a vo večne skamenelej polohe si ho môžete vystaviť niekde doma, aby ste sa na jeho vernú podobizeň mohli kedykoľvek pozrieť. Umelkyňa Bea Ostrowska takýmto spôsobom zvečňuje predovšetkým škrečkov, krysy a potkanov, a to umeleckým spôsobom.

Jess Porter-Langson z Brightonu v Anglicku si behom pandémie Covid-19 kúpila škrečka ako asistenčné zvieratko pre emotionálnu podporu, a postupom času si k nemu vybudovala skutočne blízky vzťah.

Zdroj: Pexels / Rudolf Jakkel

Po tom, ako jej malý Hammy po pár rokoch zomrel, rozhodla sa zachovať si jeho pamiatku naozaj netradičným spôsobom. Nechala Hammyho vypreparovať práve u spomínanej umelkyňe Ostrowskej. To by samo o sebe nebolo až tak zvláštne, no Jess nechala svojho škrečka zvečniť ako malú škrečiu striptérku opierajúcu sa o svoju striptérsku tyč, v tangách a s bankovkami porozhadzovanými okolo. Celé toto umelecké dielo ju stálo 200 eur.

Nie sme si úplne istí, akým spôsobom bolo striptérske remeslo pre škrečka Hammyho symbolické, ale každý prejavuje úctu a rešpekt svojim milovaným iným spôsobom.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Fotografie psov, ktorí tak milujú ľudí, že ich pohľady hovoria za milión slov

Keď sa pozriete na tieto fotografie, nebudete veriť, že nejde o Photoshop (1. časť)