in

Žena vzala svojho mŕtveho škrečka na výlet po Európe. Vraj to robí, lebo miloval cestovanie

Žena vzala mŕtveho škrečka menom Spud na cestu po Európe, pretože vraj miloval cestovanie. Píše o tom Metro.

Žena precestovala viac ako 1500 míľ s popolom svojho škrečka, aby ho naposledy vzala na prehliadku jeho obľúbených miest. 47-ročná Lisa Murray-Lang, niesla Spuda vo fľaštičke na náhrdelníku k niektorým z najznámejších európskych pamiatok vrátane Louvru a Buckinghamského paláca.

Koncom minulého roka navštívila Londýn, Paríž a Amsterdam so Spudom zaveseným na krku.

Lisa z Birminghamu vytvorila modely miest, v ktorých sa mohol Spud hrať počas Covidu a on si ich rýchlo zamiloval. Po jeho smrti sa mu preto rozhodla dopriať posmrtný výlet, na konci ktorého rozprášila jeho popol.

„Je to príjemný hrejivý pocit, že stále spolu cestujeme. Mám pocit, že je stále prítomný na našich dobrodružstvách. Kamkoľvek sme cestovali, uistila som sa, že jeho náhrdelník je na očiach. Medailón visí tak, že je tesne nad mojím srdcom. Je to také upokojujúce vedieť, že je stále so mnou,“ vysvetlila Lisa, ktorá sa živí venčením psov.

Lisa minula 3,5 tisíc libier a precestovala 7 000 míľ, aby rozprášila časť škrečkovho popola na pláži v Honolulu na Havaji. 

Lisa dostala Spuda, ktorého pomenovala po postave z knihy Irvina Welsha Trainspotting, v júni 2019. Počas pandémie potom strávila hodiny vytváraním modelov známych miest – skutočných aj fiktívnych, ktoré slúžili ako zábavka nielen pre ňu, ale aj pre škrečka, ktorý sa v nich hrával. 

Lisa vytvorila desiatky miniatúrnych miest vrátane Rokfortu, Coronation Street a 10 Downing Street, ako aj európskych miest. Spud však bohužiaľ v roku 2022 zomrel. Dožil sa pritom troch rokov a siedmich mesiacov, čo je na škrečka fakt úctyhodné.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre