in

Žene bol diagnostikovaný Noemov syndróm. Žije v byte s 159 mačkami a 7 psami

68-ročná Francúzka s diagnózou Noemov syndróm dostala ročný podmienečný trest za to, že vo svojom byte s rozlohou 80 m2 chovala 159 mačiek a 7 psov.

Nemenovaná žena a jej 52-ročný mužský partner sa dostali do sporu so susedmi vo svojom bytovom dome v Nice kvôli neporiadku a špine, ktorú spôsobovali ich desiatky domácich zvierat.

Zdroj: Pexels

Nakoniec bola privolaná polícia, ktorú stav bytu ženy šokoval. Všade boli zvieracie exkrementy, viac ako 150 mačiek a sedem psov, ako aj najmenej dve mŕtve mačky a dva psy v kúpeľni. Mnohé zo zvierat boli dehydrované, trpeli podvýživou alebo boli nakazené parazitmi a niektoré z nich následne pre svoje zdravotné problémy uhynuli.

Staršia žena priznala, že to „pokazila“, keď sa snažila postarať o svoje početné domáce zvieratá, ale zvieratá označila za „lásku svojho života“.

Zdroj: Pexels

Nemenovaná žena vyšetrovateľom povedala, že jej problémy sa začali v roku 2018 po tom, ako si vzala k sebe tri mačky a tri psy svojich rodičov. Onedlho začala zachraňovať aj túlavé mačky, ktorých bolo 30. Časom sa zvieratá začali rozmnožovať a v čase, keď polícia vlani vstúpila do jej bytu, mala nemenej ako 159 domácich mačiek. Na otázku, prečo si ich všetky nechala, keď vedela, že sa o ne nedokáže riadne postarať, 68-ročná žena odpovedala, že by sa cítila „opustená, keby zvieratá opustila“.

Zdroj: Pexels

Po psychiatrickom vyšetrení bol žene diagnostikovaný „Noemov syndróm“, ktorý sa opisuje ako psychologická potreba starať sa o zvieratá a zachraňovať ich, aj keď toho nie ste schopní. Aby sa nestala obeťou svojho stavu znova, sudca jej vydal trvalý zákaz chovu domácich zvierat. Žene a jej partnerovi bolo tiež nariadené zaplatiť viac ako 150 000 EUR rôznym charitatívnym organizáciám na ochranu práv zvierat.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre