in

Životopisný film o Donaldovi Trumpovi „The Apprentice“ exceloval v Cannes

Filmový festival v Cannes oznámil filmy, ktoré uvedie, vo štvrtok. Festival sa koná od 14. do 25. mája. Medzi súťažiacimi je aj film „The Apprentice“, o mladom Donaldovi Trumpovi v hlavnej úlohe Sebastiana Stana, Jeremyho Stronga ako Roya Cohna, Martina Donovana ako Freda Trumpa staršieho a Márie Bakalovej ako Ivany. Scenár Gaba Shermana režíruje Ali Abassi.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Cinegogue (@thecinegogue)

Premieta sa aj Megalopolis Francisa Forda Coppolu s Adamom Driverom a Yorgosom Lanthimosom Kinds of Kindness s Emmou Stone v hlavnej úlohe. Vo výbere sú aj Andrey Arnold’s Bird, Sean Baker’s Anora, Paul Schrader’s Oh Canada a Paolo Sorrentin’s Parthenope.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Viral Pop Culture (@viralpopculture)

Cannes už skôr oznámilo premiéry filmov Furiosa, The Second Act mimo súťaž a Horizon: An American Saga. Kompletná súťažná zostava zahŕňa aj Motel Destino, Emilia Perez, The Shrouds, The Substance, Grand Tour, Marcello Mio, Feng Liu Yi Dai, All We Imagine As Light, L’Amour Ouf, Diamant Brut, Limonov-The Ballad a Pigen Med Nalen.

Zdroj: Gage Skidmore/Wikimedia

Séria Un Certain Regard obsahuje šesť prvých filmov z 15. Súčasťou festivalu sú aj štyri polnočné projekcie, päť špeciálnych projekcií a niekoľko premiér v Cannes.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre