in

Zlodej, ktorý ukradol 2 milióny desaťcentových mincí v USA čelí štyrom federálnym obvineniam

Federálne úrady zverejnili ďalšie podrobnosti a obvinenia z krádeže viac ako 2 miliónov desaťcentových mincí z ťahača, ktorý vyzdvihol mince z americkej mincovne vo Philadelphii.

Zdroj: CH L/Flickr

Vodič kamiónu smeroval do Miami, keď 13. apríla zaparkoval na parkovisku, aby tam prespal. „Počas noci zlodeji utiekli s časťou nákladu vo výške 750 000 dolárov v minciach. Zásielka vážila asi šesť ton,“ informovali úrady. Tisíce mincí zostali roztrúsené po celom pozemku v severovýchodnej Philadelphii.

The Philadelphia Inquirer uvádza, že prokurátori tvrdia, že krádež – ktorá podľa nich teraz predstavovala 234 500 dolárov v ukradnutých centoch – bola súčasťou lúpežných prepadnutí z ťahačov.

Zdroj: CH L/Flickr

Detektívi v tom čase uviedli, že na videozázname bolo vidieť, ako šesť mužov oblečených v šedých mikinách s kapucňou a vyzbrojených nožmi prichádza uprostred noci k nákladnému autu, vlámali sa doň, potom nakladali mince do menších vriec a následne do čakajúceho nákladného auta.

Zdroj: Wally Gobetz/Flickr

Obžaloba tvrdí, že po krádeži boli tisíce desaťcentov premenené na hotovosť v automatoch na mince v Marylande alebo prostredníctvom vkladov do najmenej štyroch rôznych bánk na predmestí Philadelphie.

Zdroj: Matthias/Flickr

Štyria muži z Philadelphie – 25-ročný Rakiem Savage, 31-ročný Ronald Byrd, 30-ročný Haneef Palmer a 32-ročný Malik Palmer – čelia mimo iného aj obvineniam z lúpeže, krádeže vládnych peňazí a ďalším.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre