in

Známa celebrita na súde – sexuálne napadol ženu na streche

Herec Jamie Foxx je žalovaný za údajný sexuálny útok, ku ktorému malo dôjsť pred ôsmimi rokmi na streche v New Yorku. V žalobe sa tvrdí, že v lete 2015 bol Foxx v spoločnosti Catch NYC na streche, keď jednej žene povedal „wow, ty máš telo supermodelky“. Uvádza sa v nej, že 26. augusta 2015 okolo jednej hodiny ráno Foxx ženu ošahával po tom, ako ho požiadala, aby sa s ňou odfotil.

Foxx je podľa žaloby žalovaný za sexuálny útok, zneužitie, napadnutie a ublíženie na zdraví. V dokumente sa tvrdí, že Foxx neskôr tú istú ženu chytil za ruku a odtiahol ju na „odľahlú“ zadnú časť strechy.

Autor tejto fotografie je John Bauld from Toronto, Canada

V žalobe sa potom tvrdí, že došlo k ohavnému dotýkaniu a sexuálnemu útoku, ktorý žene spôsobil vážne emocionálne utrpenie a úzkosť a vyústil do posttraumatickej stresovej poruchy. Ďalej sa tvrdí, že Foxx sa dotýkal ženských pŕs a bez jej súhlasu jej strkal ruky do spodnej bielizne.

Podľa tvrdení v žalobe sa to skončilo až vtedy, keď ju prišiel vyhľadať ženin priateľ. V žalobe podanej na Najvyššom súde v New Yorku sa uvádza, že Foxx, vlastným menom Eric Bishop, konal prostredníctvom svojho postavenia známej osobnosti.

Gage Skidmore/flickr

V súdnych dokumentoch je žena identifikovaná len ako Jane Doe, aby sa zachovala jej anonymita, pričom žaloba je namierená aj proti spoločnosti Catch NYC a jej majiteľovi Markovi Birnbaumovi. V žalobe sa tvrdí, že spoločnosť Catch NYC a Birnbaum zanedbali starostlivosť a nepoužili primeranú starostlivosť na zabránenie činom opísaným v dokumente.

K tomu dochádza v čase, keď sa po 23. novembri končí platnosť zákona o dospelých obetiach v New Yorku, ktorý poskytoval dočasné okno na podávanie obvinení zo sexuálneho násilia nad rámec obvyklých štátnych lehôt. Zákon bol prijatý minulý rok a viedol k podaniu viac ako 2 500 žalôb za sexuálne zneužívanie proti takým osobnostiam, ako sú Donald Trump, Bill Cosby a Sean „Diddy“ Combs.

hammer, books, law
Autor tejto fotografie je succo

„Zákon o dospelých obetiach znamená monumentálne víťazstvo pre obete, ktorých odvaha a odhodlanie vyústili do reálnej cesty k spravodlivosti a uzdraveniu pre tisíce ľudí,“ uviedla vo vyhlásení Liz Robertsová, výkonná riaditeľka skupiny na ochranu obetí domáceho násilia Safe Horizon.

„Jednoročná lehota na spätné preskúmanie umožnila obetiam vziať si späť svoju moc tým, že budú môcť podať žalobu proti osobe, ktorá im spôsobila ujmu, alebo proti nedbanlivej inštitúcii bez obáv z premlčania. Sme vďační ľuďom, ktorí tak tvrdo za to bojovali a podporujeme všetky obete na ich ceste za uzdravením.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10 vtipných fotografií mačiek, ktoré boli pristihnuté priamo pri čine

Bomby zo sociálnych sietí #870 – cez Vianoce sa chystá do bordelu, no v komentároch ho vtipne zotreli