in

Zoznámte sa s mužom, ktorý sa narodil ako jediný vysoký v rodine malých ľudí

Peet Montzingo, ktorý má viac ako 180 centimetrov, prevyšuje priemernú výšku, ale vo svojej rodine malých ľudí vyniká. Tento kontrast medzi ním, jeho rodičmi a súrodencami ho prinútil dôkladne si uvedomiť spoločenské normy. Počas detstva prechovával zvláštnu túžbu byť trpaslíkom, sentiment poháňaný skutočnosťou, že všetci v jeho rodine – jeho mama, otec, brat a sestra – sa prejavovali ako trpaslíci.

Šance, že aj on sa narodí s malým vzrastom, boli asi 75%. Peet sa však týmto pravdepodobnostiam vzoprel. Keď dosiahol vek 8 rokov, zistil, že prekonal výšku všetkých v jeho rodine, vrátane jeho rodičov. V priebehu niekoľkých rokov Peet prekonal výšku 180 centimetrov. Tento fyzický rozdiel sa prejavil už veľmi skoro, pretože keď dovŕšil jeden rok, jeho mama ho už nemohla zdvihnúť a on sa nemohol pohodlne usadiť na jej kolenách.

Zdroj: peetmontzingo / Instagram

Napriek tomu, že vyhovoval bežným štandardom spoločnosti, Peet sa cítil ako outsider v kruhu rodiny. Jeho schopnosť zapadnúť do davu len zintenzívnila jeho nepohodlie, pretože bol svedkom toho, že jeho rodina znáša nechcené fotografovanie cudzími ľuďmi. Peet priznal, že v tomto období bol vždy pripravený s niekým bojovať.

Vyrastať v prostredí prispôsobenom malým ľuďom predstavovalo jedinečné výzvy. Všetko v ich dome, od kuchyne po spálne, autá a dokonca aj hračky, bolo výškovo upravené. Prispôsobil sa úlohe jediného vysokého člena rodiny a bral na seba úlohy, ako je napríklad výmena žiaroviek. Peet si spomína, že rodičovstvo muselo byť pre jeho rodičov naozaj ťažké. Vďaka svojej výške sa mohol ľahko vyhnúť ich pokusom o disciplínu. Jeho fyzické prednosti mu niekedy umožnili prekabátiť ich úsilie, ako napríklad umiestňovať predmety mimo ich dosahu.

Zdroj: peetmontzingo / Instagram

Jeho vzťah s bratom Andrewom bol tiež celkom zložitý. Peet závidel Andrewovi pozornosť, ktorú dostával kvôli jeho zdravotnému stavu, ktorý si vyžadoval časté návštevy nemocnice. V súčasnosti sa Peet zamýšľa nad tým, či k nemu Andrew tiež neprechovával odpor pre jeho priemernú výšku a dobré zdravie. Napriek týmto výzvam sa Peet rozhodol využiť svoju platformu na TikToku a Instagrame na vzdelávanie ostatných. Prostredníctvom odľahčených videí často začleňuje svoju matku do hravých žartov a používa humor na riešenie jedinečných výziev ich rodiny. S viac ako 2 miliónmi sledovateľov na Instagrame a 13 miliónmi na TikToku ho stále prekvapuje jeho nečakaný úspech.

Zdroj: peetmontzingo / Instagram

Čo odlišuje Peetove videá, je ich príbuznosť, napríklad predvádzanie toho, ako dokáže strategicky skryť veci na vrchných policiach, aby prekabátil svojich rodičov alebo starších súrodencov. Jeho mama Vicki sa aktívne zúčastňuje tejto zábavy, hoci Peet vtipne priznáva jej občasnú netrpezlivosť počas nakrúcania. Zatiaľ čo videá si často zachovávajú odľahčený tón, Peet má tiež serióznejší prístup a využíva svoje platformy na zvýšenie povedomia o malých ľuďoch. Prostredníctvom série, kde so svojou mamou diskutuje o situáciách a úsudkoch, sa snaží ľudí vzdelávať. Verí, že veľká časť diskriminácie pramení z dezinformácií.

Zdroj: peetmontzingo / Instagram

Okrem podpory inkluzívnosti v rámci komunity trpaslíkov Peet zistil, že jeho obhajovanie rezonuje s každým, kto sa cíti inak. Oslava jedinečnosti sa stala ústrednou témou v jeho posolstve. Veľkú časť svojho úspechu pripisuje protivenstvám, ktorým čelil počas dospievania a ktoré ho vybavili výraznou odolnosťou na prekonávanie prekážok v živote.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

The Iron Claw (Železný pazúr): Von Erichove tragédie zo skutočného života, ktoré na obrazovke neuvidíte

Ľudia prezradili, čo najčudnejšie u nich hostia kedy urobili a mysleli si, že je to úplne normálne