in

Zubná lekárka povedala znepokojujúcu pravdu o tom, aká špinavá je vaša zubná kefka

Zubná lekárka Ellie Phillips prišla na TikTok, aby sa podelila o znepokojivú pravdu o tom, aká špinavá je v skutočnosti vaša zubná kefka. A tá informácia vo vás vyvolá zimomriavky, pripravte sa. K videu napísala: „Robte toto so svojou zubnou kefkou každý deň,“ a vysvetlila, že vám to pomôže dosiahnuť najlepšie možné zdravie ústnej dutiny a vyhnete sa zbytočným zubným ošetreniam.

Vysvetlila, že hoci mnohí z nás si možno uvedomujú, aká nebezpečná môže byť pleseň, možno ignorujeme práve tú, ktoré sa vytvára v našich kúpeľniach.

Zdroj: TikTok / drelliephillips

„Zubné kefky sa naozaj špinia,“ hovorí zubárka, „najmä keď sú blízko toalety, vo vlhkom prostredí, v sprche, v kúpeľni. A vlhkosť je najhoršia vec pre rast plesní a umožňuje množeniu škodlivých baktérií v štetinách vašej zubnej kefky.“ Áno, čítate správne. Pleseň sa môže tvoriť vo vnútri štetín vašej zubnej kefky – tých istých štetín, ktorými si umývate zuby aspoň dvakrát denne.

@drelliephillips

Do this with your toothbrush every single day! 🪥 #toothbrush #healthyteeth #teethtok #dentistadvice #oralhealth

♬ Guitar instrument pop – Margarita

Zubárka hovorí: „Tieto štetiny sa nedajú dostatočne dobre umyť, nepomôže ani ponorenie do horúcej vody.“ Podľa nej je jediný spôsob, ako sa zbaviť týchto nepríjemných baktérií, ktoré sa zachytávajú a žijú vo vašej zubnej kefke, nechať ju vyschnúť 24 hodín. „Vezmite zubnú kefku a vložte ju niekam do pohára. Potom ju jednoducho nechajte uschnúť na vzduchu.“

Zdroj: Aquafresh

Dokonca odporúča umiestniť ju do spálne alebo do kuchyne, no rozhodne nie do kúpeľne. „Umiestnite ju niekde na okno, kde môže vyschnúť na slnku,“ radí. „A používajte jednu zubnú kefku večer a inú ráno. Takže uplynie 24 hodín, kým ju znova použijete.“ Používatelia to komentovali slovami: „Nový strach = odomknuté.“

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre