in

Zvrat na konci nezvládnu predvídať ani tí najlepší filmoví fanatici. Tento film si budete púšťať stále dokola (+ trailer)

Ak hľadáte film, ktorý budete lepšie chápať a nanovo objavovať s každým ďalším pozretím, tento tip je pre vás.

Zdroj: 2004 Touchstone Pictures

Film Osada (The Village) pochádza z roku 2004 a je označovaný za mysteriózny triler aj drámu. Režíroval ho a napísal M. Night Shyamalan, ktorý je producentom filmov Rozpoltený a Sklenený a režíroval tiež film Šiesty zmysel.

Oficiálny popis znie: „Séria udalostí preverí vieru obyvateľov malej izolovanej vidieckej dediny.“

Hrajú Bryce Dallas Howard, Joaquin Phoenix, Adrien Brody, William Hurt, Sigourney Weaver, Brendan Gleeson, Cherry Jones, Celia Weston, Jayne Atkinson a Judy Greer.

Zdroj: 2004 Touchstone Pictures

Rozšírený popis znie: „Kdesi uprostred Covingtonských lesov leží odľahlá dedina, ktorej hlboko veriaci obyvatelia, nedotknutí modernou civilizáciou, žijú jednoduchým životom. Ich život však nie je jednoduchý, pretože v okolitých lesoch žijú tvory, ktoré zabijú každého, kto vstúpi na ich územie. Dedinčania na čele s radou starších sa ich veľmi boja, ale keď im nevstupujú do lesov a nenosia im dary, oni zasa nevnikajú do dediny. Asi jediní ľudia, ktorí sa týchto tvorov príliš neboja, sú mladý Lucius Hunt, slepá Ivy a duševne narušený Noah. Jedného dňa Lucius predstúpi pred radu starších a požiada o povolenie opustiť dedinu. Luciusa trápi nedávna smrť dedinského chlapca, ktorý zomrel na chorobu. Verí, že keby dedina mala potrebné lieky, chlapec by prežil. Dúfa, že bytosti vycítia jeho čisté úmysly, nechajú ho prejsť a prinesú zásoby liekov. Starší jeho žiadosť zamietnu. Svojhlavý Lucius však vstúpi do zakázaného lesa. Reakcia „tých, o ktorých sa nehovorí“, na seba nenechá dlho čakať!“

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre