in

10 celebrít so špeciálnymi vlastnosťami, vďaka ktorým sú jedinečné

Nie je žiadnym tajomstvom, že v hollywoodskom priemysle je všetko o vzhľade. V časopisoch a sociálnych médiách často vidíme fotografie upravené vo photoshope, ktoré vytvárajú falošné očakávania o štandardoch krásy. Ukazuje sa však, že celebrity sú normálni ľudia ako my. Nikto nie je dokonalý.

 

#1 Cameron Diaz – rosacea

Cameron Diaz má vzácnu vlastnosť, vďaka ktorej vyzerá prirodzene začervenaná. Tento stav kože, známy ako rosacea, postihuje tvár a je charakterizovaný vzplanutím a začervenaním na lícach, nose, brade a čele.

Zdroj: Mary Evans/AF Archive/Graham Whitby Boot / East News

 

#2 Georgia May Jagger – medzera medzi zubami

Modelka a dcéra speváka Rolling Stones Micka Jaggera, Georgia May Jagger má charakteristický úsmev, vďaka ktorému je v modelingovom priemysle veľmi jedinečná. Má prirodzenú medzeru medzi zubami, ktorá je medicínsky známa ako diastema.

Zdroj: georgiamayjagger / Instagram

 

#3 Joaquin Phoenix – rázštep pery

Nie je známy len svojimi pôsobivými hereckými schopnosťami. Má jedinečnú vlastnosť, ktorá ho robí ešte výnimočnejším. Joaquin má na hornej pere jazvu, ktorá je v skutočnosti mikroformou rázštepu. K tomu dochádza vďaka mutácii v géne BMP4.

Zdroj: White Label/East News, ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

 

#4 Andy Garcia – narodil sa so siamským dvojčaťom

Americký herec Andy Garcia má nezvyčajný príbeh. Ak sa naňho pozriete, dnes si nevšimnete nič neobvyklé. Ale narodil sa s nevyvinutým siamským dvojčaťom, ktoré mu bolo pripevnené k ramenu. Toto siamské dvojča malo veľkosť tenisovej loptičky a pri jeho narodení ho museli chirurgicky odstrániť.

Zdroj: ERIC GAILLARD/AFP/East News, PHOTOlink/Courtesy Everett Collection/East News

 

#5 Harry Styles – 4 bradavky

Zdá sa, že tento zriedkavý stav je čerešničkou na vrchole extravagantnej osobnosti tohto britského speváka. Harry Styles otvoril klebety o svojom extra páre bradaviek už v roku 2017. Môže sa stať, že keď sa telo vyvíja, bunky tvoriace bradavky môžu náhodne migrovať dolu hrudníkom a prejaviť sa ako malé ružové hrbolčeky s podložným prsným tkanivom.

Zdroj: Shutterstock.com

 

#6 Elizabeth Taylor – modrofialové oči a rad mihalníc navyše

Nie, na druhom obrázku nie je žiadny filter ani falošné mihalnice. Elizabeth Taylor sa narodila s dvojitým radom mihalníc. A ak sa pozriete bližšie, môžete nájsť ďalší jedinečný detail, jej modrofialové oči. Pri narodení jej bola diagnostikovaná mutácia génu FOXC2, ktorá viedla k distichiáze.

Zdroj: elizabethtaylor / Instagram, API / Gamma-Rapho / Getty Images

 

#7 Daniela Ruah – oči rozdielnej farby

Americko-portugalská herečka a režisérka, ktorá je známa najmä tým, že hrá špeciálnu agentku NCIS, má nezvyčajnú vlastnosť, ktorú možno ľahko spozorovať a vďaka ktorej určite vynikne.  Materské znamienko na jej oku sa nazýva Nevus Ota a pokrýva celé bielko jej pravého oka.

Zdroj: danielaruah / Instagram, 0000466 / Reporter / East News

 

#8 Winnie Harlow – vitiligo

Jamajsko-kanadská modelka Winnie Harlow nechce, aby ju definoval jej stav. Bolo to v roku 2011, keď bolo zverejnené video na YouTube, v ktorom hovorí, že vitiligo nie je stredobodom jej kariéry, ale vlastnosťou, ktorú by mala prijať, a ľudia s týmto ochorením by sa za to nemali hanbiť.

Zdroj: winnieharlow / Instagram

 

#9 Seal – jazvy na tvári

Niekedy sa fyzické črty stanú našimi osobnými znakmi. Najmä ak hovoríme o celebritách a to je prípad britského speváka Seala, ktorý má na tvári nejaké jazvy. V priebehu rokov prišlo od jeho fanúšikov veľa teórií a špekulácií o tom, ako spevák k týmto jazvám prišiel. Ukazuje sa však, že ide o zdravotný stav. Diskoidný lupus erythematosus je typ lupusu, ktorý vedie k chronickému kožnému stavu, ktorý spôsobuje vredy, zápaly a potenciálne aj jazvy.

Zdroj: seal / Instagram

 

#10 Gaten Matarazzo – ochorenie kostí

Kto sa nezamiloval do rozkošnej úlohy Gatena Matarazza v sérii Netflix Stranger Things? Či už to bolo kvôli jeho zábavnej osobnosti alebo jeho tvári, tento mladý herec nám ukradol srdce. Ale dôvod, prečo je na tomto zozname, je kvôli jeho kleidokraniálnej dysplázii. Kleidokraniálna dysplázia je genetické ochorenie kostí. V prípade Gatena ide o nadpočetné zuby a chýbajúcu kľúčnu kosť.

Zdroj: gatenm123 / Instagram

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

15 fotografií, z ktorých ťa akurát tak rozbolí hlava

10 geniálnych balení, ktoré vás donútia kúpiť čokoľvek (1. časť)