in

10 filmov, ktoré hercom zachránili kariéru. Deadpool, Sin City alebo Pulp Fiction!

Prečítajte si príbehy 10 filmov, ktoré hercom zachránili kariéru. Dnešný zoznam obsahuje snímky ako Deadpool, Sin City, Iron Man alebo Pulp Fiction.

Mickey Rourke, Sin City

Sin City sa dočkal komerčného úspechu aj dobrej odozvy u kritikov. Film však poslúžil aj ako návrat herca Mickeyho Rourkea. Ten si pár rokov predtým dal pauzu od herectva, ale potom sa snažil vrátiť späť na vrchol. Za svoju rolu v Sin City dostal viacero ocenení.

Autor tejto fotografie je david_shankbone

Leslie Nielsen, Airplane!

Pred týmto filmom bol Nielsen známy vážnymi úlohami, vrátane katastrofických filmov. Práve tie neskôr parodoval vo filme „Airplane! z roku 1980. Tu sa naplno ukázal jeho komediálny talent a to úplne zmenilo dráhu jeho filmovej kariéry.

Autor tejto fotografie je Alan Light

Adam Sandler, Uncut Gems

Adam Sandler to mal presne naopak ako Leslie Nielsen. Bol považovaný za komediálneho herca a čelil kritike za viaceré svoje filmy. Jeho výkon snímke Uncut Gems z roku 2019 bol však ocenený ako jeden z najlepších v roku a to mu otvorilo nové možnosti.

Autor tejto fotografie je Joe Shlabotnik

Ryan Reynolds, Deadpool

Deadpool predstavil svetu veselého, ale tiež trochu zlomyseľného antihrdinu, ktorému mnohí diváci fandili. Veľká časť tohto úspechu bola spôsobená brilantným Ryanom Reynoldsom. Tento počin z roku 2016 ho etabloval medzi filmové hviezdy v žánri superhrdinov.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Ke Huy Quan, Everything Everywhere All at Once

Ke Huy Quan sa do povedomia dostal ako detský herec v polovici osemdesiatych rokov minulého storočia. Po približne 20 rokoch práce kaskadérskeho choreografa a asistenta réžie sa Quanova herecká kariéra vrátila k životu vďaka tomuto filmu z roku 2022.

Autor tejto fotografie je cdnsteveman

Michael Keaton, Birdman

Michael Keaton sa snažil o návrat medzi popredných hercov svojej generácie a to sa mu podarilo v roku 2014 vďaka počinu Birdman. Tento film mu vyniesol vôbec prvú nomináciu na Oscara v kariére.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Keanu Reeves, John Wick

Len máloktorý herec má za sebou taký životný príbeh ako práve Keanu Reeves. Jeho stvárnenie Johna Wicka v rovnomennom filme z roku 2014 mu prinieslo nadšené recenzie. V predchádzajúcich rokoch čelil za svoje výkony kritike a táto snímka mu pomohla sa znovu etablovať ako filmová hviezda.

Autor tejto fotografie je Nathan Congleton

Brendan Fraser, The Whale

Herec Brendan Fraser si na prelome milénií a v dekáde 2010 prešiel viacerými ťažkými životnými situáciami, ktoré sa negatívne odrazili na jeho hereckej kariére. Predchádzajúcu slávu mu vyniesla až snímka The Whale z roku 2022, kde mu hlavná rola sadla ako uliata. Dokonca v roku 2023 vyhral Oscara.

Autor tejto fotografie je Valli_Hilaire

John Travolta, Pulp Fiction

John Travolta sa v Hollywoode preslávil hudobnými filmami z konca 70. rokov, potom mal slabšie obdobie. To trvalo len do roku 1994, kedy vznikol film Pulp Fiction. Ten pomohol k úspechu mnohým hercom, čo v ňom hrali a týkalo sa to aj Travoltu. Ten sa po úspechu tejto snímky stal jednou z najväčších hviezd 90-tych rokov.

Autor tejto fotografie je Georges Biard

Robert Downey Jr., Iron Man

Sľubne rozbehnutú kariéru si Robert Downey Jr. pokazil problémami s drogami a so zákonom. Hoci tvorcovia váhali, či ho obsadiť do Iron Mana, nakoniec sa ich rozhodnutie ukázalo ako správne. Downey Junior tu exceloval a tento film z roku 2008 ho vrátil medzi svetovú hereckú špičku.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre