in

101-ročná prababička oslávila svoje narodeniny vo veľkom štýle – s vlastným komorníkom v spodnom prádle!

Prababička dostala k 101. narodeninám darček, keď ju v domove dôchodcov prekvapil polonahý komorník. Winnie Goodeová pred svojím veľkým dňom povedala personálu v opatrovateľskom dome Summerdyne vo Worcestershire, že jej narodeninovým želaním je „milý muž„.

Ošetrovateľský personál to zobral doslova a s pomocou jedného z Winniiných synov, 70-ročného Chrisa, jej zohnali komorníka, ktorý ju obdaroval narodeninovou tortou a Baileys. Winnie sa rozžiarila a po tom, čo dostala dve narodeninové torty, povedala: „Bolo to veľmi milé – nesmierne som si to užila.

Táto 101-ročná žena má dvoch synov, päť vnúčat a dve pravnúčatá. Na otázku, aké je tajomstvo dlhého a šťastného života, Winnie odpovedala: „Veľa z toho je šťastie. Dôležité je ísť ďalej, byť zamestnaný, správne jesť a spať a užívať si.“

Jej pikantné prekvapenie pripravila Laura Dourishová, vedúca v domove dôchodcov, ktorá povedala: „Keď sme sa Winnie opýtali, čo by si želala k narodeninám, povedala: „Pekného muža“. Vzali sme to doslova a pomysleli sme si, že to je to, čo jej dáme. Jej tvár sa doslova rozžiarila ako vianočný stromček. Bola naozaj veľmi nadšená. Myslela si, že je to také vtipné, pretože sme to zobrali tak doslova. Prinútili sme ho, aby priniesol tortu a dal jej Baileys. Veľmi sa jej to páčilo.“

Winnie, ktorá pochádza z Essexu, sa narodila 20. novembra 1922.  Minulý rok bola Winnie jednou z prvých storočných ľudí v Spojenom kráľovstve, ktorí dostali od kráľa Karola III. blahoželanie k 100. narodeninám.

Povedala: „Cítim sa veľmi šťastná, že som toho v živote toľko zažila.“

V roku 1942 sa vydala za svojho manžela Georgea a keď vypukla druhá svetová vojna, pracovala v muničnej továrni na výrobu rozbušiek. Manželia, ktorí žili v Norfolku, boli manželmi 42 rokov, kým George v roku 1984 zomrel. Winnie sa neskôr presťahovala, aby bola bližšie k svojej rodine v Bewdley v štáte Worcs.

Jej 70-ročný syn Chris povedal: „Je to pozoruhodná žena a ja mám to šťastie, že žijem blízko domova dôchodcov, takže ju vidím každý deň. Má veľký zmysel pre humor a prekvapenie v podobe komorníka v bufete sa jej veľmi páčilo, bol to najlepší darček k narodeninám, aký mohla dostať.“

Komorník v prevleku však nie je jediný spôsob, ako storoční ľudia oslavujú svoje 101. narodeniny.

grayscale photo of woman in sweater smiling
Autor tejto fotografie je Artyom Kabajev

Edna Claytonová z Glasgowa strávila svoje 101. narodeniny tým, že dostala viac ako 30 000 narodeninových pohľadníc z celého sveta – vrátane pohľadníc od celebrít ako Sir Billy Connolly.

Betty Newshamová, ktorá v roku 2018 oslávila svoje 101. narodeniny, ich strávila tancom, pričom prezradila, že stále tancuje štyrikrát týždenne a žije sama doma.

Thomas Faucette, muž z Texasu, oslávil svoje 100. narodeniny s celou komunitou po tom, ako sa mu v uliciach zoradili, aby mu poďakovali za jeho 33 rokov služby.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10 lenivcov, ktorí neboli ochotní spraviť viac, než za čo dostali zaplatené

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1371: Pre istotu dám viac.