in

108-ročná babička prezradila recept na dlhovekosť – mať doma psy namiesto detí

Ľudstvo odjakživa hľadalo spôsob, ako dosiahnuť nesmrteľnosť alebo aspoň dlhovekosť. Od kameňa mudrcov sa v určitom momente ľudskej rasy odklonila pozornosť a namiesto toho prišli domáce rady od ľudí, ktorí dosiahli viac ako 90 a v niektorých prípadoch dokonca viac ako 100 rokov.

Zdroj: Facebook / Ashmere Derbyshire

Jedna z týchto babských rád bol napríklad jeden štamplík slivovice denne. Predsalen, dobré domáce pálené je liek na všetky nedobroty sveta, vypáli bacila a dokonca pomôže aj pri zlomenom srdiečku. A v niektorých prípadoch blahodárne účinky páleného prinášajú aj zázraky vo forme okamžitého dokonalého ovládania akéhokoľvek jazyka na svete.

Zdroj: Facebook / Ashmere Derbyshire

Nie nie, doma to neskúšajte, hlavne ak ste ešte nedovŕšili osemnásty rok života.

Ada Daniel z Anglicka, ktorá už má 108 rokov, má pre ľudí úplne inú, nealkoholickú radu. Podľa nej jej dlhovekosť priniesol fakt, že nikdy nemala vzťah k deťom a rozhodla sa deti nemať. Namiesto detí si zaobstarala psy.

Zdroj: Facebook / Ashmere Derbyshire

Rodičia to majú ťažké, často sa kvôli svojim deťom stresujú aj bezdôvodne, mamkám div nevypadajú vlasy, keď sa pár hodín neozvete, a nezáleží na tom, či máte 15 alebo 25, a oteckom zbelajú vlasy hneď, ako ich malá princeznička začne randiť.

Zdroj: Facebook / Ashmere Derbyshire

Stres nie je dobrý pre zdravie, možno na tom skutočne niečo bude. Nemôžeme však zabudnúť, že byť rodičom je pre väčšinu populácie naplnením ich existencienajkrajším momentom v partnerskom živote.

Zdroj: Facebook / Ashmere Derbyshire

Napriek tomu, že Ada už vďaka svojej bezdetnosti nemá okolo seba takmer žiadnych rodinných príslušníkov, užíva si, že ju pozná veľa ľudí práve kvôli jej veku. K jej 108. narodeninám jej poslala pohľadnicu dokonca aj kráľovská rodina. Dokopy ku svojmu špeciálnemu sviatku dostala až 300 pohľadníc a želaní.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

2 Komentáre
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Majk
2 mesiace dozadu

A psy jej prispievajú aj na dôchodok??

E.O.
2 mesiace dozadu

Nemám deti ale sedem mačiek keď dožijem stovky ozvem sa s receptom na dlhovekosť ale pijem

15 fotografií s dizajnérskymi vecami, ktoré vás určite zaujmú #2

15 tých najhorších failov, ktoré sa týkajú oblečenia a módy #1