in

13-ročný sa zapísal do histórie ako prvý človek, ktorý kedy porazil originálny Tetris: „Necítim svoje ruky“ + VIDEO

13-ročný chlapec hovorí, že dokázal to, čo sa ešte žiadnemu videohráčovi nepodarilo – porazil pôvodný Tetris! Používateľ v utorok zverejnil svoju historickú hru na YouTube.

Vo videu sa dostal na „obrazovku zabíjania“ hry, čo sa predtým podarilo iba robotovi AI. „Ach môj bože, ó môj bože,“ počujeme hráča hovoriť asi 39 minút po svojej hre – v čase, keď tetrominoes padali závratnou rýchlosťou a pár sekúnd po tom, čo takmer zle umiestnil blok a premárnil svoju šancu na výhru.

Po zamrznutí obrazovky si hráč s okuliarmi zakryl ústa a začal zhlboka dýchať, keď si všimol moment, ktorý sa odohral na pôvodnom Nintendo Entertainment System (NES).

Potom si upravil okuliare a dodal: „Brnia mi ruky, necítim si ich.“ Zázračný Tetris využíva relatívne novú techniku ​​nazývanú „rolling“, pri ktorej drží ovládač takým spôsobom, že môže stlačiť D-pad až 20-krát za sekundu. Predtým hráči uprednostňovali metódu „hyper-tapping, informoval portál.

Zdroj: MusicTobi/Pixabay

Blue Scuti, ako znie chlapcova prezývka, zdanlivo dúfal, že sa o svoje víťazstvo, v ktorom dosiahol najvyššie skóre 999 999, podelí s niekým iným – ale nezdalo sa, že by v miestnosti bol nikto iný, keď písal históriu. „Moja mama je v práci,“ povedal.

Jeho mama sa však nakoniec podelila o moment, keď sa objavila pred kamerou po tom, čo jej ukázal, čo dosiahol. „Vidíš, že som rozbil obrazovku,“ povedal predtým, ako od nej dostal päťku.

Zdroj: Vika_Glitter/Pixabay

Výhra bola horkosladká pre tínedžera, ktorý venoval hru svojmu otcovi Adamovi Gibsonovi, ktorý zomrel 14. decembra 2023.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
elstak
3 mesiace dozadu

neverim tomu ze bol prvy ani omylom,spoluziak to dohral tiez este na zaciatku 90r ,musrl kazdu chvilu stopnut a pozeral kam moze vlozit a takto to robil az kym to neskoncilo. verim ze to iste sa podarilo aj inym. no len vtedy sa nestreamivalo,nerobili sa fotky kedze mobily neboli.