in

22-ročnému mladíkovi museli transplantovať obe pľúca kvôli závislosti na vape fajčení

Všetci sa zhodneme na tom, že fajčenie škodí, či už hovoríme o obyčajných cigaretách, vape zariadeniach, Iqos fajčeniu alebo vodných dýmkach. Napriek tomu, že aj fajčiari samotní poznajú negatívne vplyvy tohto pôžitku na ich zdravie, je práve toto jedna z najrozšírenejších závislostí, ktorej sa nezbavuje jednoducho.

Zdroj: Pexels / Aphiwat Chuangchoem

Tak ako aj veľa iných fajčiarov, aj Jackson Allard zo Severnej Dakoty chcel obyčajné cigarety nahradiť “zdravšou” formou prijímania dymu do útrob svojich dýchacích ciest, a kúpil si vape. Podľa slov jeho babičky to s ním veľmi preháňal, bez ťahania zo svojho vape prístroja sa nepohol ani na krok.

Zdroj: Youtube / Valley News Live

Až dokiaľ ho neprijali do nemocnice v Minnesote prvotne kvôli problémom so žalúdkom. Tam lekári prišli na skutočne žalostný stav Jacksonových pľúc, ktoré ho onedlho po tejto prvotnej návšteve príputali na lôžko a pľúcnu ventiláciu.

Zdroj: Youtube / Valley News Live

Lekári sa domnievali, že po pripojení na pľúcnu ventiláciu by sa pľúca mohli začať samé liečiť, to sa však nestalo, a Jacksonov stav sa rýchlo len zhoršoval. Nakoniec bolo rozhodnuté, v 22 rokoch svojho života musel Jackson podstúpiť celkovú transplantáciu pľúc.

Zdroj: Youtube / Valley News Live

Jeho babička sa vyjadrila, že sa ho vždy snažila odhovoriť od fajčenia, a tvrdila mu, že ak to s ním takým spôsobom pôjde ďalej, nebude mať ani 50 rokov, keď mu jeho pľúca vypovedajú službu. Nuž, stalo sa to oveľa skôr, než jeho babička predpovedala. Na GoFundMe sa jeho babke podarilo vyzbierať už vyše 20 000 dolárov na Jacksonove zdravotné náklady.

Zdroj: Youtube / Valley News Live

Po transplantácii si už Jackson doživotne nebude môcť užiť ani jedno potiahnutie z cigariet alebo vape zariadení, a dokonca aj alkohol pre neho bude zakázaný pôžitok.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre