in

285-ročný citrón sa predal za šialenú sumu. Našli ho náhodou

Aukcie bývajú niekedy zaujímavými udalosťami. Žiaľ, pre bežného smrteľníka s priemerným príjmom je úspešnosť na podujatiach, kde sa zúčastňujú bohatí kupci, len veľmi zriedkavou vecou. Na druhej strane, bežný človek len málokedy túži po veciach ako je napríklad takmer tristo ročný citrón.

Zdroj: Canva.com

Zbohatlíci sa niekedy zúčastňujú na aukciách len z rozmaru, prípadne si takto len spestria svoj deň. Nedávno sa v Anglicku dražil citrón. Ale nebol to obyčajný citrón zo supermarketu. Bol to 285-ročný citrón, ktorý okupoval zadnú časť skrine. Tá bola mimochodom dovezená do aukčnej siene s úmyslom jej speňaženia.

Túto skriňu doviezla na predaj istá rodina. Tá tvrdila, že tento kus nábytku pochádza z 19. storočia a jej členovia ju zdedili po strýkovi. Rodina ju teda priviezla na aukciu, kde sa jej najprv ujal špecialista. Ten najskôr vyhotovil fotografie, no pri tejto činnosti našiel spomínaný citrón.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Brettellsauctions (@brettellsauctions)

Na ovocí bolo napísané: „Darovaný slečne E Baxterovej od pána P Lu Franchiniho Nov 4 1739.“ A výsledok aukcie? Kým skriňa sa predala za 40 dolárov, citrón poputoval k svojmu novému majiteľovi za neuveriteľných 1780 dolárov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre