in

70-ročný muž zjedol 34 000 Big Macov. Kvôli jednej veci nemá žiadne zdravotné problémy

Big Mac je ikonický hamburger, ktorý je súčasťou menu rýchleho občerstvenia spoločnosti McDonald’s od roku 1967. Už od svojho uvedenia sa stal jedným z najpopulárnejších jedál v reťazci. Istý muž však trpí až prehnanou obsesiou a závislosťou na tomto hamburgeri.

Donald Gorske je držiteľom titulu Guinessovej knihy rekordov za najväčší počet zjedených hamburgerov Big Mac (z Mc Donaldu) za život. Ku poslednému kalendárnemu dňu roka 2023 ich mal na svojom konte 34 128, keďže za vlaňajšok ich zjedol celkom 728. Muž z Wisconsinu si ukladá účtenku a balenie z každého Big Macu, ktorý skonzumoval.

Prvýkrát vyskúšal ikonický burger spoločnosti McDonald’s ešte17. mája 1972. „V tom momente som si povedal: ‚Tieto budem pravdepodobne jesť do konca života.‘ Hodil som balenie na zadné sedadlo a začal som ich počítať od prvého dňa,“ povedal 70-ročný fanúšik rýchleho občerstvenia pre GWR.

Gorske, ktorý Guinessov rekord drží od roku 1999, povedal, že jeho stravovacie návyky sa postupom času zmenili. Obvykle zjedol až 9 Big Macov denne, no dnes sa zvyčajne zastaví na dvoch. 70-ročný muž tvrdí, že neutrpel žiadne nepriaznivé zdravotné účinky v dôsledku svojej stravy a svoju postavu si udržiava tým, že sa zdržiava hranolčekov.

„Mnoho ľudí si myslelo, že už budem mŕtvy, ale namiesto toho som už 24. rok držiteľom rekordu – jedným z dlhšie trvajúcich držiteľov rekordov v Guinessovej knihe rekordov, takže je to celkom fajn,“ povedal.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre