in

81-ročná babička z Chile je celebrita v online hrách

Len málo hráčov online videohry Free Fire by vedelo, že jedným z ich najzúrivejších protivníkov – mrštný bojovník so zbraňou v krátkom kimone a maske s tesákom – je v skutočnosti 81-ročná babička z čilského vidieka.

Zo svojej profesionálnej hráčskej stoličky doma v malej dedinke sa krehká Maria Elena Arevalo stáva nemilosrdnou lovkyňou, ktorá kosí súperov v hre, v ktorej ju strieľajú desiatky miliónov hráčov, aby prežili na imaginárnom odľahlom ostrove.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa EspacioRD Magazine (@espaciord_mag)

Arevalo, oblečená v zástere cez nariasenú sukňu, sa len málo podobá na svoje online alter ego „Mami Nena“ – prezývku, ktorú dostala od svojho jediného vnuka Hectora Carrasca (20). Bol to práve Hector, kto uviedol svoju babičku do digitálneho sveta hier, ktorý jej dal nový dych po tom, čo upadla do hlbokej osamelosti po smrti jej 56-ročného manžela v roku 2020.

„Ani som nevedela, čo je myš,“ povedala agentúre AFP vo svojom dome v meste Llay-Llay v strednom Čile. „Neskôr sme začali hrať vždy, keď mohol Hector. Cítila som sa lepšie, pretože som už toľko nemyslela na svojho zosnulého manžela.“

Zdroj: Vika_Glitter/Pixabay

Najprv som „nechcela nikomu ublížiť,“ dodala, no časom prišla na chuť virtuálnej krvi. Arevalo dnes hrá na „hrdinskej“ úrovni – len jeden kúsok od najvyššej úrovne „veľmajstra“, v ktorej súťaží len 300 hráčov.

Má štyri milióny sledovateľov na TikTok a 650 000 na YouTube, kde zdieľa tipy s ostatnými hráčmi. Minulý rok navštívila Mexico City na plne platenom výlete ako ambasádorka Free Fire na oslavy výročia hry – jej vôbec prvá cesta do zahraničia. „Všetky deti ma žiadali o autogramy… Bolo to krásne. V deň, keď zomriem, si to vezmem so sebou,“ zaspomínala si.

Zdroj: tomaskallus/Pixabay

Začiatkom tohto mesiaca bola Arevalo denníkom El Mercurio a Katolíckou univerzitou zaradená medzi 100 najdôležitejších starších ľudí v Čile za to, že pomáhajú búrať vekové stereotypy. Carrasco je v úžase zo svojej slávnej babičky. „Je to úplne v pohode a ja neviem, mám pocit, že je ako moja najlepšia kamarátka,“ povedal.

Tri roky po tom, čo začala svoju cestu Free Fire, Arevalo hovorí, že sa už necíti osamelá. Takmer polovica ľudí nad 80 rokov v Čile deklaruje pocit osamelosti, podľa nedávnej štúdie.

Čoraz viac starších ľudí nachádza útechu v hraní: ukrajinský tím známy ako „Young Guard“ je plodným konkurentom Counter Strike, zatiaľ čo 93-ročná Japonka Hamako Mori – známa aj pod prezývkou Gamer Grandma – sa považuje za najstaršieho hráča na svete.

Pre Arevalo sú online kampane čoraz ťažšie kvôli zhoršujúcej sa sklerodermii, chorobe, ktorá spôsobuje tvrdnutie a napínanie kože. Spomaliť však neplánuje. „Robím to. Budem pokračovať tak ďaleko, ako budem môcť,“ trvala na svojom.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre