in

87-ročný dedko kráľom vody. 87 dní sa plavil v kanoe, zapísal sa do dejín

Vitálni postarší ľudia by mali byť mladším generáciám vzormi a idolmi. Tí by k ním mali vzhliadať s úctou a rešpektom. Totižto v spoločnosti akosi vzrastá pocit, že dnešné deti a mládež sú ohromne lenivými ľuďmi a najviac času zabíjajú za počítačom či smartfónom.

Zdroj: Best Times/YouTube

Starší ľudia, akým je napríklad 87-ročný Dale Sanders, ich môžu inšpirovať k pohybu a husárskym kúskom. Muž z Tennessee (štát vo východnej časti USA) sa stal najstarším človekom, ktorý pádloval pozdĺž rieky Mississippi. Vo veku 87 rokov absolvoval 87-dňovú cestu naprieč najdlhšou riekou Severnej Ameriky.

„Grey Beard“ (po slovensky Sivá brada), ako prezývajú dobrodružného seniora, nastúpil do svojho 4,5-metrového kanoe na brehu jazera Lake Itasca, kde Mississippi pramení, v deň svojich 87. narodenín, aby o 87 dní neskôr vystúpil o takmer 2000 kilometrov južnejšie v meste Luling.

„Nemohol som odmietnuť príležitosť získať späť svoj osobný rekord a zároveň získať nový, oficiálny titul Guinnessov svetový rekord,“ povedal Sanders pre Guinness World Records. 87-ročný dobrodruh splavil štvrtú najdlhšiu rieku sveta po prvýkrát v roku 2015.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Keď sa pozriete na tieto fotografie, nebudete veriť, že nejde o Photoshop (2. časť)

Úžasná fotografia talianskeho fotografa upútala pozornosť NASA