in

89-ročný muž sa už 27 rokov pokúša rozviesť s manželkou. Hoci sa ich manželstvo nedá zachrániť, súd ich jednoducho nerozvedie

89-ročný muž sa už 27 rokov snaží rozviesť so svojou manželkou. Píše o tom Oddity Central.

Indovi, ktorý je odlúčený od svojej manželky už takmer 40 rokov a 27 rokov sa s ňou snaží rozviesť, Najvyšší súd začiatkom tohto mesiaca zamietol žiadosť o rozvod.

Zdroj: Pexels

Nie je žiadnym tajomstvom, že rozvod je v Indii tabu, v krajine, kde sa právne anulovanie manželstva zvyčajne dosahuje iba v prípadoch jasného dôkazu násilia alebo krutosti zo strany jedného z manželov. Rodinný a spoločenský tlak často núti ľudí, aby zostali v nešťastných manželstvách, ale aj keď jeden z nich požaduje rozvod, súdy ho len zriedka povolia. To sa stalo aj v tomto prípade.

89-ročného dôstojníka letectva na dôchodku a kvalifikovaného lekára Nirmala Singha Panesara, ktorý sa takmer tri desaťročia pokúšal rozviesť so svojou 82-ročnou manželkou Paramjit Kaurou Panesarou, učiteľkou na dôchodku, indický najvyšší súd opäť raz zamietol, napriek tomu, že súhlasil s tým, že manželstvo bolo „za hranicou spásy“.

Zdroj: Pexels

Ich manželstvo bolo naplnené a boli požehnaní tromi deťmi – dvoma dcérami a synom. Nirmal slúžil v indickej armáde a jeho manželka bola učiteľkou na strednej škole v Amritsare, a hoci obaja žili rušným životom, obe strany považovali ich manželstvo za „normálne“ až do januára 1984, keď bol dôstojník letectva vyslaný do Madras. (teraz Chennai).

Manžel tvrdí, že jeho manželka sa k nemu odmietla pripojiť v Madrase, namiesto toho radšej žila so svojimi rodičmi a neskôr s ich synom. 

Napriek niekoľkým pokusom vyriešiť ich nezhody sa manželstvo rozpadlo a v roku 1996 Nirmal Singh Panesar podal žiadosť o rozvod na okresnom súde. O štyri roky neskôr dostal priaznivý verdikt, ale ten bol rýchlo zrušený po odvolaní Paramjit, ktorá tvrdila, že sa snažila zo všetkých síl udržať ich „posvätný vzťah“.

Odvtedy sa Ind pokúšal dostať svoj prípad pred indický najvyšší súd, aby sa mohol konečne rozviesť. Začiatkom tohto mesiaca sa mu splnilo želanie, ale výsledok nebol presne taký, v aký dúfal.

Zdroj: Pexels

Sudca Aniruddha Bose a sudca Bela M Trivedi rozhodli, že hoci manželstvo páru bolo „nezachrániteľné“, nestačilo to na rozvod.

„Podľa nášho názoru by sa nemalo zabúdať na skutočnosť, že inštitút manželstva zaujíma dôležité miesto a hrá dôležitú úlohu v spoločnosti,“ uvádza sa v rozhodnutí súdu.

Rozhodnutie Najvyššieho súdu vzalo do úvahy aj postavenie manželky. 82-ročná žena zrejme tvrdila, že je stále ochotná postarať sa o svojho manžela v jeho starobe, a to aj napriek tomu, že boli desiatky rokov odlúčení. Tiež požiadala súd, aby rozvod neudelil, pretože nechcela zomrieť so „stigmou“ rozvedenej ženy.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre