in

„AI ukončí rodinné spory tým, že im zabráni skôr, ako vôbec začnú,“ tvrdí expert

Profesionálny dohadzovač, autor a životný tréner Paul C Brunson, ktorý spolumoderuje ‚Celebs Go Dating‘ a ‚Married at First Sight UK‘, naznačuje, že umelá inteligencia (AI) môže pomôcť zmierniť napätie v domácnosti.

Zdroj: Ketut Subiyanto/Pexels

Poukazuje na to, že bežné problémy, ako je ponechanie zapnutých svetiel, možno vyriešiť pomocou technológie s podporou AI, ktorá vám umožňuje ovládať pripojené zariadenia vášho domova z telefónu vrátane zobrazenia 3D mapy vášho domu.

Zdroj: Tara Winstead/Pexels

Okrem toho existujú chladničky, ktoré dokážu sledovať dátum spotreby, čím sa eliminujú debaty o kazení potravín, a technológia, ktorá sa dokonca dokáže postarať aj o úlohy, ako je vysávanie. Tento poznatok prichádza po štúdii 2 000 ľudí žijúcich s ostatnými, ktorí zistili, že zvyčajne majú dve trojminútové nezhody za deň, celkovo 45 minút týždenne alebo 39 hodín ročne – ekvivalent 26 futbalových zápasov.

Zdroj: Tembela Bohle/Pexels

Výskum bol zadaný pri príležitosti spustenia novej kampane spoločnosti Samsung UK: „Vy a AI. Ako jeden“, ktorý predstavuje ich produkty s podporou AI, ktoré spolupracujú na vnášaní rovnováhy do moderného rodinného života tým, že pomáhajú pri každodenných prácach. Medzi hlavné príčiny rodinného stresu patrí nevypínanie svetla (28 %), zanedbávanie domácich prác (24 %) a klasické „nechávanie vecí na zemi“ (23 %).

Zdroj: Toàn Văn/Pexels

Napriek týmto potenciálnym zdrojom napätia však iba 8 % uviedlo, že umelú inteligenciu používajú na pomoc s úlohami v domácnosti. Jeden zo štyroch Britov sa domnieva, že AI by mohla hrať rozhodcu počas domácich sporov, čo by mohlo znížiť počet hádok doma.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre