in

Yoshiharu je najšťastnejším mužom sveta. Podarilo sa mu vypestovať „trojlístok“ s 63 lístkami

45-ročný Yoshiharu Watanabe sa môže právom považovať za najšťastnejšieho človeka na svete, keď sa mu podarilo vytvoriť nový Guinnessov rekord vypestovaním ďateliny so 63 lístkami. 

Jeho úžasný príbeh sa začal v roku 2009, keď začal zbierať ďateliny s viac ako tromi listami a sadiť ich vo svojej záhrade. Táto malá rastlinka je dosť odolná, takže mu stačilo krížové opelenie, aby získal výnimočné exempláre s až 20 listami. Práve v tomto momente začal snívať o vytvorení nového svetového rekordu, ale nikdy nesníval o tom, že sa mu podarí niečo tak výnimočné.

Zdroj: YouTube/ANNnewsCH / Yoshiharu Watanabe

„Ďatelina je bežná rastlina, ktorá sa nachádza všade, takže vždy, keď som v blízkosti ryžových polí alebo parkov videl štvorlístok, päťlístok alebo sedemlístok, vzal som si ho domov,“ povedal Watanabe pre Guinnessove rekordy. „Keďže počet listov sa z roka na rok zvyšoval, odvtedy sa usilujem o získanie titulu Guinnessov rekordér.“

Starý rekord, o ktorý sa Yoshiharu Watanabe usiloval, vytvoril v roku 2009 iný Japonec, Shigeo Obara, a to s 56 listami ďateliny.

V roku 2020 už Watanabeho technika krížového opeľovania priniesla pôsobivé výsledky. V tom roku vypestoval ďatelinu so 49 listami a rok na to bol s rastlinou s 55 listami naozaj blízko k vyrovnaniu rekordu. Potom sa však stalo niečo neočakávané – počet listov prestal rásť. Yoshiharu to chcel vzdať, no potom sa stal zázrak – našiel ďatelinu so 63 lístkami.

„Keďže listy sú menšie ako u štandardnej ďateliny, ktorú poznáte a máte radi, je ťažké spočítať počet listov. Keď som počítal túto rekordnú ďatelinu, trvalo mi to viac ako hodinu,“ vysvetlil Watanabe.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre